REKLAMA
REKLAMA

WOŚP: Podliczamy 27. finał. Wiadomo już, że Sanok zebrał ponad 140 tys. zł!

SANOK / PODKARPACIE. Do Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spływają pieniądze zebrane przez poszczególne sztaby podczas 27. finału. Swoje wyniki podsumowują również dwa sztaby, które działały na terenie Sanoka. Do puszek wolontariuszy sztabu nr 3713 trafiło 79 654 zł, natomiast sztab nr 4247 na ten moment zebrał blisko 63 tys. zł. Razem daje to rekordową kwotę ponad 140 tys. zł! A to jeszcze nie koniec, ponieważ wciąż trwają internetowe aukcje.

Tomasz Sokołowski

Ostateczną kwotę jaką sanoczanie zebrali dla WOŚP poznamy w najbliższych tygodniach, ale już teraz wiadomo, że mieszkańcy miasta, powiatu i regionu otworzyli swoje serca i portfele utożsamiając się tym samym z orkiestrową ideą. Oba sztaby działające podczas 27. finału na terenie Sanoka pobiły swoje rekordy. Łącząc obie kwoty otrzymujemy imponującą sumę ponad 140 tys. zł!

Sztab nr 3713, którego szefem jest Jan Myćka zarejestrował 260 wolontariuszy, którzy pojawili się nie tylko na ulicach grodu Grzegorza, ale również w bieszczadzkich miejscowościach. Dzień po zakończeniu finału, konto sztabu na stronie Fundacji WOŚP wskazywało 12 tys. zł, ale wiadomo, że była to jedynie część uzbieranej kwoty. Całość to imponujące 79 654 zł!

Bieszczadzki Sztab WOŚP, bo tak określany jest sztab Martyny Sokołowskiej, ogólną sumę zebranych przez WOŚP środków zasili kwotą grubo ponad 60 tys. zł! Na ten moment jest to już blisko 63 tys. zł, a kwotę powiększą pieniądze uzyskane z niezakończonych jeszcze aukcji internetowych. Jak dowiadujemy się w sztabie, ludzie dobrej woli wciąż zgłaszają kolejne przedmioty do licytacji. Sztab nr 4247 „rekrutował” 90 wolontariuszy. Zdecydowana większość z nich kwestowała w Sanoku. Kilka osób zbierało datki w Niebieszczanach. Sztab zajął się również organizacją szeregu atrakcji i aktywności dla sanoczan. Były koncerty, bieg, bal dla dzieci, imprezy sportowe, pokazy, rejestracja potencjalnych dawców szpiku, światełko do nieba, atrakcyjne licytacje i wiele innych.

Jak wspomnieliśmy trwają aukcje allegro. Jest o co walczyć, bo wylicytować można m.in. lot nad Bieszczadami, rejs po Jeziorze Solińskim, grafikę Zdzisława Beksińskiego, kulig saniami po Bieszczadach, przejazd drezynami rowerowymi oraz kamień z Mount Everest.

Wciąż dostajemy nowe przedmioty na licytację! Na bieżąco uzupełniamy listę przedmiotów i zachęcamy gorąco do licytowania, bo cała kwota, jaką uzbieramy, trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce. Podsyłajcie znajomym, udostępniajcie i oczywiście sami licytujcie – zachęcają organizatorzy.

Podajemy link do allegro, na którym znajdziecie przedmioty wystawione przez Bieszczadzki Sztab WOŚP – KLIKNIJ

ZOBACZ NASZE PUBLIKACJE Z FINAŁU:

Zumba i Spartanie. Sanok rozpoczyna granie z WOŚP! (ZDJĘCIA)

Lodowata woda i zabawne przebrania. Morsowanie na finał WOŚP! (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK: Świetna zabawa i wspólny bieg dla WOŚP! (FILM, ZDJĘCIA)

Hokeiści też wspierają WOŚP. Sanoccy oldboje lepsi od kolegów z Podhala (ZDJĘCIA)

SANOK: Światełko do nieba podczas finału WOŚP! Na scenie Proletaryat! (FILM, ZDJĘCIA)

Patronem medialnym 27 Finału WOŚP w Sanoku były portale: Esanok.pl i Bieszczady24.pl

materiały nadesłane

źródło: Red., materiały nadesłane, sztaby 3713 i 4247, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

18-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)