REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Pętla pomiędzy Sanokiem, Zagórzem i Niebieszczami. Czy to możliwe?

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Kontynuujemy publikacje dotyczące lokalnych połączeń autobusowych. Na naszą skrzynkę redakcyjną spływają kolejne Państwa sygnały, a także odpowiedzi z urzędów. Dziś bierzemy pod lupę stanowisko Urzędu Miasta i Gminy Zagórz.

Tematem zajmowaliśmy się po otrzymaniu zgłoszenia od Czytelniczki Esanok.pl tutaj: INTERWENCJA: Lokalne połączenia autobusowe. Gdzie brakuje ich najbardziej? Z kolei o sytuacji na linii Sanok-Wujskie pisaliśmy tutaj: INTERWENCJA: Zawieszane lub „obcinane” kursy MKSów? Później były jeszcze NOWE INFORMACJE: INTERWENCJA: Nowe informacje w sprawie lokalnych połączeń autobusowych.

Pytania w tej sprawie przesłaliśmy między innymi do Urzędu Miasta i Gminy Zagórz, ponieważ swego czasu mówiło się o pomyśle skomunikowania terenu trzech gmin. Ewentualna pętla pomiędzy Sanokiem, Zagórzem, Porażem i Niebieszczanami przebiegałaby w dużej mierze właśnie przez teren tej gminy.

To trasa licząca około 30 km. Po drodze jeszcze takie miejscowości jak Sanoczek i Prusiek.

W zagórskim magistracie dowiadujemy się, że na odcinku Poraż-Zagórz-Sanok, usługi świadczy firma TARZAN S.C. Tarnawa Dolna. Jeśli chodzi o MKSy, to przypomniano, że trasa MKS linii nr 5 relacji Sanok-Zagórz kończy się przy blokach nr 103 i 105 przy ul. Batorego, tj. w końcowej części osiedla Wielopole.

W urzędzie wspomniano, że nie ma żadnej wiedzy o ewentualnym wydłużeniu linii MKS poza obszar miasta Zagórza.

Transport zbiorowy na terenie gminy Zagórz funkcjonuje na zasadach prowadzenia działalności gospodarczej przez przewoźnika. Przewoźnik jak każdy przedsiębiorca działa w oparciu o rachunek ekonomiczny. Przewoźnikowi wykonującemu krajowe autobusowe przewozy pasażerskie przysługują także dopłaty do tych przewozów z tytułu stosowania ulg ustawowych. Organizacja linii oraz częstotliwość kursowania autobusów (rozkład jazdy) jest wynikiem potrzeb przewozowych mieszkańców oraz rentowności poszczególnych kursów – zaznacza Zbigniew Tarnawa, kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej w UMiG Zagórz.

Do sprawy wrócimy.

zdjęcie poglądowe

02-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)