REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Cofnięty licznik. „Zniknęło” 15 tys. km

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci zgodnie z nowelizacją przepisów spisują stan licznika w kontrolowanych samochodach. Cofanie licznika to przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. A dzięki nowym przepisom od 1 stycznia 2020 roku policja podczas kontroli może weryfikować przebieg. Właśnie dzięki temu zostali ujawnieni pierwsi kierujący prowadzący samochody, w których modyfikowano wskazania drogomierza.

Od 1 stycznia 2020 roku, dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, policjanci spisują stan licznika w kontrolowanych pojazdach, a odczytane wskazania drogomierza przesyłane są do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Ponadto zgodnie ze zmianami przepisów kodeksu karnego, cofanie liczników w samochodach czy motocyklach stało się przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Wczoraj sanoccy policjanci podczas kontroli drogowej sprawdzili licznik kontrolowanego samochodu. Zatrzymany w Sanoku na ul. Rybickiego volkswagen, miał cofnięty licznik o 14 681 km. W trakcie kontroli, drogomierz wskazywał 245 249 km. Natomiast po sprawdzeniu w systemie okazało się, że samochód w kwietniu 2019 roku podczas badania technicznego miał na liczniku znacznie więcej, bo 259 930 km.

Funkcjonariusze sporządzili dokumentację celem przeprowadzenia postępowania z art. 306a Kodeksu Karnego.

zdjęcie poglądowe

KPP Sanok

10-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)