REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL SANOK: Jak uratować szpital? Trzy warianty

SANOK / PODKARPACIE. Starostwo Powiatowe w Sanoku publikuje komunikat dotyczący aktualnych działań w związku z trudną sytuacją lecznicy. Prezentowane są trzy warianty, które mogą uratować szpital w Sanoku.

O trudnej sytuacji szpitala i aktualnie podejmowanych działaniach pisaliśmy tutaj: SZPITAL SANOK: Może zabraknąć pieniędzy na pensje. „Poważna sytuacja”.

KOMUNIKAT STAROSTWA

W związku z trudną kondycją finansową szpitali w Sanoku, Lesku i Ustrzykach Dolnych oraz brakiem kadry medycznej, starostowie trzech powiatów rozważają różne propozycje działania, które przyczynią się do poprawy sytuacji placówek leczniczych.

Najkorzystniejszym wariantem dla naszego regionu jest przejęcie szpitali powiatowych przez samorząd województwa podkarpackiego. W piątek, 10 stycznia, problem został omówiony w czasie posiedzenia komisji zdrowia Sejmiku Województwa Podkarpackiego i pozytywnie zaopiniowany.

Drugą możliwością, nad którą nieustannie pracujemy, jest realizacja programu naprawczego SP ZOZ w Sanoku i zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego w Banku Gospodarstwa Krajowego na preferencyjnych warunkach. Niezbędne jest w tym przypadku poręczenie kwoty 23 mln złotych, stąd też prowadzimy rozmowy z burmistrzem i radnymi miasta Sanoka.

Trzecim rozwiązaniem, który także bierzemy pod uwagę, jest powołanie Związku Powiatów Bieszczadzkich. Jego głównym założeniem jest utworzenie jednego szpitala, w skład którego weszłyby placówki z Sanoka, Leska i Ustrzyk Dolnych.

Który z wariantów zostanie ostatecznie wprowadzony w życie, trudno na ten moment jeszcze powiedzieć. Analizujemy dokładnie wszystkie dokumenty oraz prowadzimy liczne konsultacje. Wszystkim nam zależy na bezpieczeństwie zdrowotnym pacjentów, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby szpitale mogły prężniej funkcjonować i spełniać oczekiwania chorych.

źródło: Red., Starostwo Powiatowe w Sanoku

17-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)