REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Rumun montował nakładki w bankomatach. Ukradł łącznie 5 tys. złotych

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci zatrzymali 44-letniego obywatela Rumunii, który montował w bankomatach urządzenie do blokowania kart w środku, a także kamerę rejestrującą kod PIN. Następnie mężczyzna posługując się skradzioną kartą, wybierał pieniądze i płacił za zakupy.

Oszuści chcąc wyłudzić pieniądze nie przebierają w środkach i nie mają żadnych skrupułów w dążeniu do celu. Przykładem takiego działania jest np. montowanie urządzenia zatrzymującego karty w bankomatach. Klient po zakończonej transakcji nie otrzymuje ani środków, które chciał wypłacić, ani karty bankomatowej.

Na przełomie sierpnia i września br., do policjantów z Sanoka trafiła informacja o kradzieży kart płatniczych i wypłacania z nich pieniędzy z bankomatów znajdujących się na terenie miasta. Z ustaleń wynikało, że pierwsza kradzież miała miejsce 14 sierpnia, a druga 2 września.

Nieznany sprawca montował urządzenie zatrzymujące karty w bankomatach. Kiedy transakcja nie została zrealizowana, a klient odchodził od bankomatu, złodziej zabierał kartę wraz z urządzeniem, które rejestrowało kod PIN. Następnie posługując się kradzioną kartą wypłacał znajdujące się na niej środki i płacił za zakupy. W ten sposób z kont klientów banku zniknęło łącznie około 5 tys. złotych.

Podjęte przez policjantów wydziału kryminalnego działania, już następnego dnia po dokonaniu drugiej kradzieży, doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Okazał się nim 44-letni obywatel Rumunii. Podczas zatrzymania mężczyzny, policjanci znaleźli i zabezpieczyli przedmioty służące do popełniania przestępstw, m.in. nakładki na bankomat czy urządzenia do ich montażu.

44-latkowi postawiono zarzuty bezprawnego uzyskania informacji, kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Pamiętajmy, aby każdorazowo przed skorzystaniem z bankomatu dokładnie przyjrzeć się urządzeniu, czy nie ma na nim podejrzanie wyglądających, doczepionych elementów. Naszą uwagę powinien zwrócić każdy element, który sprawia wrażenie, że nie stanowi integralnej całości urządzenia. O swoich podejrzeniach powinniśmy niezwłocznie powiadomić właściwy bank lub Policję. Powinniśmy też każdorazowo niezwłocznie powiadamiać bank w przypadku braku wypłaty gotówki z bankomatu lub zatrzymaniu karty.

źródło: KPP Sanok

zdjęcie poglądowe

21-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (7)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Trututu2020-11-21 14:36:24
0 0
Dlatego tylko gotówka, żadnych kart pinów itp
Jan2020-11-21 14:41:36
0 0
Ja zawsze zakrywam ręką jak wbijam PIN, zawsze to mniejsze ryzyko.
BLIK, biometria2020-11-21 15:30:06
0 0
Aby minimalizować ryzyko kradzieży, można wypłacać pieniądze za pomocą BLIKa, a w bankomatach Banku Nowego (PBS) za pomocą biometrii.
wkurwiony2020-11-21 15:43:35
0 0
W bankomacie PBS przy kaufland zatrzymalo mi karte pewno tam Rumun też majstrował????
mao2020-11-21 19:15:04
0 0
Uważam że za zabezpieczenie bankomatów powinien odpowiadać bank,tyle w temacie
@ BLIK, biometria2020-11-21 19:37:03
0 0
jasne idź podać laske , bliknij z d... Morawieccy cie ujebią ty cyfrowy gownojadzie
@@ BLIK, biometria2020-11-22 00:05:35
0 0
:) TYLKO GOTÓWKA.