REKLAMA
REKLAMA

Te drogi zyskają szansę na remont. Zarząd powiatu zdecydował (ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Zarząd Powiatu Sanockiego podjął decyzję o wyborze zadań, na które będą składane wnioski o dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Propozycje zadań, przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze, były przedmiotem konsultacji z Komisją Transportu, Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Sanockiego. Komisja nie wniosła żadnych uwag, przychylając się do propozycji zarządu.

Zadania, na które będą składane wnioski do Wojewody Podkarpackiego, dotyczą:

ZAŁUŻ-LESKO: „Przebudowy drogi powiatowej NR 2227R Załuż-Lesko w km od 0+015 do 2+654 ” wartość zadania – 6 mln,

SANOK-LISZNA: „Przebudowy drogi powiatowej nr 2222R Sanok-Liszna km od 0+011 do 0+785 oraz w km od 1+550 do 2+900”wartość zadania 4 mln,

TURZE POLE-ZARSZYN: „Przebudowy drogi powiatowej nr 2045R Turze Pole – Zarszyn w km od 5+165 do 5+785 oraz w km od 8+075 do 9+740.30 ” wartość zadania 6 mln.

Przypominamy, że Fundusz Dróg Samorządowych jest rządowym programem uruchomionym końcem 2018 roku, przeznaczonym dla jednostek samorządu terytorialnego, które mogą skorzystać w jego ramach z dużego dofinansowania i przeznaczyć pozyskane środki na poprawę infrastruktury drogowej o charakterze lokalnym. Powiaty i miasta na prawach powiatu mogą zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie natomiast gminy dwa.

Starostwo Powiatowe w Sanoku opracowuje kolejne projekty na inwestycje drogowe, co pozwoli na sprawne aplikowanie o dodatkowe środki z funduszy zewnętrznych.

Fragment drogi Załuż-Lesko. Archiwum Esanok.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ZAŁUŻ: Droga, która straszy od wielu lat. Będzie remont! (ZDJĘCIA)

Fragment drogi Załuż-Lesko. Archiwum Esanok.pl

INTERWENCJA: Potrzebny remont drogi w Lisznej. „Jest w opłakanym stanie” (ZDJĘCIA)

Fragment drogi Liszna-Sanok. Archiwum Esanok.pl, nadesłane (8)

30-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)