REKLAMA
REKLAMA

Tragedia w Porażu. Relacja osoby, która reanimowała dziewczynkę (VIDEO, ZDJĘCIA)

Tragedia w Porażu. Relacja osoby, która reanimowała dziewczynkę (VIDEO, ZDJĘCIA)

PORAŻ / PODKARPACIE. Mija trzecia doba po tragicznym wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem w Porażu. Nie ustaje ból, szok i niedowierzanie po tym, co się stało. – Tej tragedii można było uniknąć – mówią nam mieszkańcy. – Kierowca powinien dostać surową karę. 12 lat to za mało – dodają inni. W materiale video rozmawiamy również z osobą, która na miejscu zdarzenia była jako jedna z pierwszych. Nasz rozmówca reanimował 14-latkę.

Już jutro kolejny materiał video, a w nim rozmowa na temat infrastruktury drogowej w Porażu oraz o fragmencie drogi, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku.

Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło w sobotni wieczór na ul. Karpackiej w Porażu. Jak przekazywała sanocka policja, kierujący audi, jadąc drogą powiatową w kierunku Zagórza prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, gdzie potrącił dwie idące 14-letnie mieszkanki Poraża.

Mężczyzna wjechał do rowu, a następnie pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia, uciekając w kierunku lasu. Został zatrzymany przez policjantów. To 40-letni mieszkaniec powiatu leskiego Tomasz T. Pobrano mu krew do badań, sprawdzono stan trzeźwości. Okazało się, że miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Jedna z potrąconych dziewczynek, pomimo podjętej reanimacji zmarła. Druga jest hospitalizowana w Rzeszowie. Jak udało nam się ustalić wczoraj, jej stan jest ciężki, ale stabilny.

Strażacy z OSP Poraż wspólnie z policjantami z posterunku w Zagórzu byli na miejscu zdarzenia jako pierwsi

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Sanoku rozpatrzył wniosek prokuratury i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Kierowca audi, które wjechało w dwie dziewczynki usłyszał zarzuty. Dotyczą spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenia pomocy poszkodowanym i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. W świetle postawionych zarzutów, najsurowsza kara, jaka może spotkać kierowcę audi to 12 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ WIĘCEJ:

PORAŻ: Kierowca aresztowany na trzy miesiące. ZDJĘCIA SAMOCHODU

PORAŻ: Kierowcy, który śmiertelnie potrącił nastolatkę grozi 12 lat więzienia

AKTUALIZACJA/ PORAŻ: Nie żyje 14-latka potrącona przez samochód! (ZDJĘCIA)

Mężczyzna, który potrącił nastolatki był pod wpływem alkoholu

ZDJĘCIA SAMOCHODU, KTÓRY WJECHAŁ W NASTOLATKI

foto (3): archiwum KPP Sanok

17-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)