REKLAMA
REKLAMA

Tragedia w Porażu. Relacja osoby, która reanimowała dziewczynkę (VIDEO, ZDJĘCIA)

Tragedia w Porażu. Relacja osoby, która reanimowała dziewczynkę (VIDEO, ZDJĘCIA)

PORAŻ / PODKARPACIE. Mija trzecia doba po tragicznym wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem w Porażu. Nie ustaje ból, szok i niedowierzanie po tym, co się stało. – Tej tragedii można było uniknąć – mówią nam mieszkańcy. – Kierowca powinien dostać surową karę. 12 lat to za mało – dodają inni. W materiale video rozmawiamy również z osobą, która na miejscu zdarzenia była jako jedna z pierwszych. Nasz rozmówca reanimował 14-latkę.

Już jutro kolejny materiał video, a w nim rozmowa na temat infrastruktury drogowej w Porażu oraz o fragmencie drogi, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku.

Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło w sobotni wieczór na ul. Karpackiej w Porażu. Jak przekazywała sanocka policja, kierujący audi, jadąc drogą powiatową w kierunku Zagórza prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, gdzie potrącił dwie idące 14-letnie mieszkanki Poraża.

Mężczyzna wjechał do rowu, a następnie pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia, uciekając w kierunku lasu. Został zatrzymany przez policjantów. To 40-letni mieszkaniec powiatu leskiego Tomasz T. Pobrano mu krew do badań, sprawdzono stan trzeźwości. Okazało się, że miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Jedna z potrąconych dziewczynek, pomimo podjętej reanimacji zmarła. Druga jest hospitalizowana w Rzeszowie. Jak udało nam się ustalić wczoraj, jej stan jest ciężki, ale stabilny.

Strażacy z OSP Poraż wspólnie z policjantami z posterunku w Zagórzu byli na miejscu zdarzenia jako pierwsi

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Sanoku rozpatrzył wniosek prokuratury i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Kierowca audi, które wjechało w dwie dziewczynki usłyszał zarzuty. Dotyczą spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenia pomocy poszkodowanym i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. W świetle postawionych zarzutów, najsurowsza kara, jaka może spotkać kierowcę audi to 12 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ WIĘCEJ:

PORAŻ: Kierowca aresztowany na trzy miesiące. ZDJĘCIA SAMOCHODU

PORAŻ: Kierowcy, który śmiertelnie potrącił nastolatkę grozi 12 lat więzienia

AKTUALIZACJA/ PORAŻ: Nie żyje 14-latka potrącona przez samochód! (ZDJĘCIA)

Mężczyzna, który potrącił nastolatki był pod wpływem alkoholu

ZDJĘCIA SAMOCHODU, KTÓRY WJECHAŁ W NASTOLATKI

foto (3): archiwum KPP Sanok

17-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)