REKLAMA
REKLAMA

Dron czuwa! „Niezastąpiony w wielu sytuacjach”

Do poprawy bezpieczeństwa na drogach policjanci ruchu drogowego wykorzystują różnego rodzaju sprzęt. Od kilku miesięcy ich pracę wspiera bezzałogowy statek powietrzny. Dron okazuje się niezastąpiony w wielu sytuacjach. Wczoraj, funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej wspólnie z policjantami z komendy miejskiej w Przemyślu, przeprowadzili działania pn.: „Bezpieczne skrzyżowanie – wrzesień 2021”. Z góry obserwowali zachowania kierowców jeżdżących drogami Przemyśla.

Wczoraj, w godz. od 8 do 13, funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z policjantami z przemyskiej komendy, przeprowadzili działania pn.: „Bezpieczne skrzyżowanie – wrzesień 2021”. Do walki z niebezpiecznymi zachowaniami na drodze, wykorzystano policyjnego drona. Były to pierwsze tego typu działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego, na terenie Przemyśla. Nadzorem objęto skrzyżowanie Alei Wolności z ul. Zadwórzańską w Przemyślu – to odcinek drogi krajowej nr 77. W tym miejscu występuje bardzo duże natężenie ruchu, dodatkowo mieszkańcy Przemyśla, za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wskazują to miejsce jako niebezpieczne.

Głównym celem wspólnej akcji, była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególnym nadzorem zostały objęte rejony przejść dla pieszych, na których ruch nie jest regulowany światłami. Zwracano uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do znaków pionowych i poziomych, korzystają z telefonów komórkowych oraz nie używają pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Podczas wczorajszych działań, policjanci ruchu drogowego, ujawnili 10 wykroczeń. Kierowcy, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów, ponieśli konsekwencje.

Po raz kolejny apelujemy do pieszych i zmotoryzowanych użytkowników dróg o zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Wszyscy użytkownicy dróg powinni mieć świadomość, że w dużej mierze, to od ich zachowania na drodze, zależy własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego często bywają bez szans na przeżycie w zderzeniu z pojazdem. Chwila nieuwagi na przejściu dla pieszych, może kosztować życie innej osoby!

KWP

04-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)