REKLAMA
REKLAMA

Najświeższy komentarz wojewody odnośnie poszerzenia Sanoka. Wszystko jasne? (VIDEO)

Najświeższy komentarz wojewody odnośnie poszerzenia Sanoka. Wszystko jasne? (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Przedstawiamy najświeższy komentarz wojewody podkarpackiego Ewy Leniart w sprawie pomysłu poszerzenia Sanoka. W rozmowie z naszą rzeszowską reporterką, wojewoda zaznacza, że nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji. Wydaje się jednak, że sporo można wyczytać między wierszami. Przypomnijmy. Dzisiaj upływa termin wydania przez Ewę Leniart opinii na temat włączenia w granice miasta trzech miejscowości gminy wiejskiej Sanok: Bykowiec, Zabłociec i Trepczy.

Wniosek Rady Miasta Sanoka dotyczący przyłączenia do obszaru miasta trzech sołectw z gminy Sanok: Bykowce, Trepcza oraz Zabłotce wpłynął do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie 31 marca 2021 r. Przypomnijmy, że wersja tej idei, która poddana była konsultacjom społecznym zakładała włączenie do miasta aż dziesięciu miejscowości. Bykowiec, Czerteża, Międzybrodzia, Płowiec, Sanoczka, Stróży Małych, Stróży Wielkich, Trepczy i Zabłociec z terenu gminy wiejskiej Sanok oraz Zahutynia z gminy Zagórz. Ostatecznie jednak, po zmianie koncepcji burmistrza Tomasza Matuszewskiego, na biurko wojewody Ewy Leniart trafiła propozycja przyłączenia trzech sołectw.

Zgodnie z § 1 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 sierpnia 2001 r. w sprawie trybu postępowania przy składaniu wniosków dotyczących tworzenia, łączenia, dzielenia, znoszenia i ustalania granic gmin, nadawania gminie lub miejscowości statusu miasta, ustalania i zmiany nazw gmin i siedzib ich władz oraz dokumentów wymaganych w tych sprawach (Dz.U. z 2014 r. poz. 310) wojewoda nie później niż w ciągu 30 dni od dnia otrzymania wniosku przekazuje go wraz ze swoją opinią ministrowi właściwemu do spraw administracji publicznej. Termin upływa dzisiaj, 30 kwietnia.

Jak zaznacza Ewa Leniart podczas rozmowy z reporterką portalu Rzeszów24.pl, ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęła. Szczegóły w materiale VIDEO.

O zbliżającym się terminie wydania opinii odnośnie poszerzenia granic administracyjnych Sanoka pisaliśmy kilka dni temu tutaj:

Wkrótce poznamy opinię wojewody o poszerzeniu Sanoka. Co zostanie wzięte pod uwagę?

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PiS słucha Polaków? To już czas przeszły

Pomysł poszerzenia Sanoka zmiażdżony przez mieszkańców wsi! 98% nie chce do miasta

Konsultacje ws. poszerzenia miasta: Frekwencja w Sanoku 3,77%

Zahutyń znokautował miasto. Konsultacje w gminie Zagórz zakończone

Grafika poglądowa: Red., PUW w Rzeszowie

30-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij