REKLAMA
REKLAMA

Najświeższy komentarz wojewody odnośnie poszerzenia Sanoka. Wszystko jasne? (VIDEO)

Najświeższy komentarz wojewody odnośnie poszerzenia Sanoka. Wszystko jasne? (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Przedstawiamy najświeższy komentarz wojewody podkarpackiego Ewy Leniart w sprawie pomysłu poszerzenia Sanoka. W rozmowie z naszą rzeszowską reporterką, wojewoda zaznacza, że nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji. Wydaje się jednak, że sporo można wyczytać między wierszami. Przypomnijmy. Dzisiaj upływa termin wydania przez Ewę Leniart opinii na temat włączenia w granice miasta trzech miejscowości gminy wiejskiej Sanok: Bykowiec, Zabłociec i Trepczy.

Wniosek Rady Miasta Sanoka dotyczący przyłączenia do obszaru miasta trzech sołectw z gminy Sanok: Bykowce, Trepcza oraz Zabłotce wpłynął do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie 31 marca 2021 r. Przypomnijmy, że wersja tej idei, która poddana była konsultacjom społecznym zakładała włączenie do miasta aż dziesięciu miejscowości. Bykowiec, Czerteża, Międzybrodzia, Płowiec, Sanoczka, Stróży Małych, Stróży Wielkich, Trepczy i Zabłociec z terenu gminy wiejskiej Sanok oraz Zahutynia z gminy Zagórz. Ostatecznie jednak, po zmianie koncepcji burmistrza Tomasza Matuszewskiego, na biurko wojewody Ewy Leniart trafiła propozycja przyłączenia trzech sołectw.

Zgodnie z § 1 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 sierpnia 2001 r. w sprawie trybu postępowania przy składaniu wniosków dotyczących tworzenia, łączenia, dzielenia, znoszenia i ustalania granic gmin, nadawania gminie lub miejscowości statusu miasta, ustalania i zmiany nazw gmin i siedzib ich władz oraz dokumentów wymaganych w tych sprawach (Dz.U. z 2014 r. poz. 310) wojewoda nie później niż w ciągu 30 dni od dnia otrzymania wniosku przekazuje go wraz ze swoją opinią ministrowi właściwemu do spraw administracji publicznej. Termin upływa dzisiaj, 30 kwietnia.

Jak zaznacza Ewa Leniart podczas rozmowy z reporterką portalu Rzeszów24.pl, ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęła. Szczegóły w materiale VIDEO.

O zbliżającym się terminie wydania opinii odnośnie poszerzenia granic administracyjnych Sanoka pisaliśmy kilka dni temu tutaj:

Wkrótce poznamy opinię wojewody o poszerzeniu Sanoka. Co zostanie wzięte pod uwagę?

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PiS słucha Polaków? To już czas przeszły

Pomysł poszerzenia Sanoka zmiażdżony przez mieszkańców wsi! 98% nie chce do miasta

Konsultacje ws. poszerzenia miasta: Frekwencja w Sanoku 3,77%

Zahutyń znokautował miasto. Konsultacje w gminie Zagórz zakończone

Grafika poglądowa: Red., PUW w Rzeszowie

30-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Ktoś ma biznes???2021-04-30 22:54:03
0 0
Jest bardzo prawdopodobne, że hektary nieużytków w Bykowcach i Zabłotcach należą do stronników tych, którzy tak bardzo chcą powiększenia Sanoka. A dlaczego? Bo tereny wiejskie, kiedy staną się terenami miejskimi, zyskają na wartości. Ich ceny wzrosną, więc przy sprzedaży będą mogli więcej zarobić. Tym sposobem będą mogli więcej wyłożyć na sponsoring odpowiednich dla siebie władz. Miejski teren "Sosenki" sprzedaje się za grosze, a "nowe" tereny miejskie ( czyli wiejskie) będą koszmarnie drogie. Możliwe? Wszystko jest możliwe! Te sprawy nie mają na uwadze dobra publicznego. To interes prywatny. Tylko ograniczeni i naiwni ludzie dają sobie wmówić, że to dla dobra lokalnej społeczności i rozwoju miasta. Bzdura! Chodzi o kasę i stołki. Dlatego mają daleko w d..ie zdanie większości mieszkańców tych miejscowości, a wy, sanockie szaraki będziecie mieć z tego powiększenia wielkie g...o!
Odpowiedz
Dla KOGO?2021-05-01 10:02:10
0 0
W 11 rodzinach z mojego najbliższego otoczenia jest 24 dzieci w wieku 5-30 lat. 4 z tych dzieci jest pod opieką rodziców, są niepełnoletnie, jeszcze się uczą. Samodzielnie utrzymujących się dzieci jest 20. Dzieci żyjących w Sanoku jest 5, 2 znalazło pracę samodzielnie, 3 pracę ma dzięki znajomościom rodziców,( ale już 3 z tych 5 planuje wyprowadzkę z Sanoka). 15 z 20 dorosłych dzieci wyjechało z Sanoka, ŻYJĄ w Rzeszowie, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Berlinie, Brukseli i Londynie. Tam mają pracę, własne mieszkania, samochody i normalne życie, i kredyty do spłacenia też ( ale kto ich nie ma?, chyba tylko złodzieje). Nie wszyscy skończyli studia czy dostali finansowe wsparcie od rodziców, są po prostu ambitni i zaradni, a najważniejsze: TAM MAJĄ MOŻLIWOŚCI ! Co oferuje młodym Sanok? Nic! Ale ryba psuje się od głowy, a w takich mieścinach jak Sanok widać to najlepiej. Ci, którzy są przy korycie załatwiają pod stołem swoje prywatne interesy, korzystając z zasobów należących do lokalnych społeczności. Nie liczą się z nikim, idą po trupach do celu. Ale się nie dziwię, skoro o wszystkich ważnych dla mieszkańców sprawach decydują ludzie, którzy są jacyś...inni? ( nawet nie wiem jakiego słowa użyć!!!). Kiedy czasami słyszę wypowiedzi "radnych", to zastanawiam się: czy oni wiedzą co chcą powiedzieć i o czym mówią? Niektórzy nie potrafią się nawet poprawnie wypowiedzieć w ojczystym języku, nie potrafią jasno przedstawić swojego stanowiska. Jest to żenujące i poniżej krytyki, niektórzy naprawdę powinni się wstydzić swoich wystąpień. Ale to MY ich wybieramy. I dopóki takie władze mamy, to nie będzie dobrze. Tak wygląda Planeta Małp, to jest nasza rzeczywistość.Ludzie, pora się obudzić!!! Wszystkich serdecznie pozdrawiam, najlepsze życzenia z okazji Święta Pracy. Odpocznijcie, żebyście dalej mieli siłę dokładać swoje grosiki do tego całego syfiastego bałaganu, w którym nie wiadomo o co chodzi, a chodzi o pieniądze: jedni zyskują, a inni to finansują.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)