REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Mediacje w banku. Wydano oświadczenie

SANOK / PODKARPACIE. W związku z publikacjami medialnymi związanymi z sytuacją pracowników Banku Nowego BFG, zarząd wydał stosowne oświadczenie. Jak czytamy w nadesłanej wiadomości. Dziś (19 lipca), w placówce miało odbyć sie spotkanie z udziałem mediatora. 

– Potwierdzamy istnienie sporu zbiorowego ze związkami zawodowymi. Byliśmy i jesteśmy otwarci na rozmowy, jednak postulaty strony pracowniczej muszą być realistyczne i uwzględniające sytuację finansową banku, a także jego specyficzny charakter instytucji pomostowej, na którą nałożone są ograniczenia w prowadzeniu działalności bankowej. Zgodziliśmy się na zaproponowanego przez związki zawodowe mediatora, który wyznaczył termin pierwszego spotkania mediacyjnego na poniedziałek, 19 lipca. W naszej ocenie na obecnym etapie mediacji ewentualne zorganizowanie protestu nie wyczerpuje przesłanek z art. 12 ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Bank Nowy BFG.

foto: archiwum redakcji

 

Przypomnijmy. W najbliższy wtorek 20 lipca, w godzinach 13:00 – 15:00 pracownicy Banku Nowego BFG (dawniej PBS Sanok) planują przystąpić do strajku i nie będą obsługiwać klientów. To efekt sporu zbiorowego podjętego przez Ogólnopolski Pracowniczy Związek Zawodowy Konfederacja Pracy. Przedstawiciel związku mówił nam, w ubiegłym tygodniu, że pracownicy mają dość niepoważnego traktowania przez pracodawcę. – Załoga jest zbulwersowana. Pracownicy sektora finansowego zarabiają najniższą krajową i cały czas dokładane są im nowe obowiązki wiążące się z coraz większą odpowiedzialnością – podkreślał Grzegorz Matuła, przewodniczący związku zawodowego OPZZ Konfederacja Pracy w Banku Nowym BFG S.A.

Więcej o tej sprawie pisaliśmy: We wtorek strajk pracowników byłego PBSu! „Nie traktuje się nas poważnie”

19-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)