REKLAMA
REKLAMA

SANOK. We wtorek strajk pracowników byłego PBSu! „Nie traktuje się nas poważnie”

SANOK / PODKARPACIE. W najbliższy wtorek 20 lipca, w godzinach 13:00 – 15:00 pracownicy Banku Nowego BFG (dawniej PBS Sanok) przystąpią do strajku i nie będą obsługiwać klientów. To efekt sporu zbiorowego podjętego przez Ogólnopolski Pracowniczy Związek Zawodowy Konfederacja Pracy. Przedstawiciel związku mówi nam, że pracownicy mają dość niepoważnego traktowania przez pracodawcę. – Załoga jest zbulwersowana. Pracownicy sektora finansowego zarabiają najniższą krajową i cały czas dokładane są im nowe obowiązki wiążące się z coraz większą odpowiedzialnością – mówi w rozmowie z naszym reporterem Grzegorz Matuła, przewodniczący związku zawodowego OPZZ Konfederacja Pracy w Banku Nowym BFG S.A.

Wszystko zaczęło się od przymusowej restrukturyzacji PBS Sanok, do której doszło w styczniu 202o roku. Przejęcie banku było olbrzymim zaskoczeniem dla wielu pracowników. Informacje o przymusowej restrukturyzacji PBSu przekazywaliśmy na bieżąco publikując każdą istotną wiadomość. Między innymi tutaj: SANOK: Bank PBS czasowo zawieszony! Trwa przymusowa restrukturyzacja (FOTO).

Przymusowa restrukturyzacja PBSu. Styczeń 2020 r. Foto (2): archiwum Esanok.pl

Strajk w Banku Nowym BFG S.A. zostaje podjęty ponieważ negocjacje w ramach sporu zbiorowego OPZZ Konfederacji Pracy nie przyniosły pozytywnego rezultatu. Pomimo prób sprawnego prowadzeni negocjacji z pracodawcą spotykamy się z obstrukcją tego procesu. W takim przypadku, gdy brak jest realnego partnera do rozmów, sięgamy do gwarantowanego konstytucyjnie, prawa do strajku – czytamy w komunikacie zapowiadającym wtorkową przerwę w świadczeniu pracy przez załogę byłego PBSu.

Na czym konkretnie polega spór pracowników z pracodawcą?

Pracownicy nie są poważnie traktowani przez zarząd banku. Jesteśmy zbulwersowani i to uczucie narasta. Pracownicy sektora finansowego zarabiają najniższą krajową, a mają coraz więcej obowiązków i ponoszą coraz większą odpowiedzialność za to, co robią. Po restrukturyzacji kolejki w banku wcale się nie zmniejszyły – zaznacza Grzegorz Matuła, przewodniczący związku zawodowego OPZZ Konfederacja Pracy w Banku Nowym BFG S.A.

Szanowni Państwo!

Strajk, który zostaliśmy zmuszeni przeprowadzić w dniu 20.07.2021 r. w godzinach 13.00 – 15.00 nie jest wymierzony przeciwko Wam – Klientom Banku.

Zrobiliśmy wszystko, aby go uniknąć jednak pracodawca postawił na konfrontację i grę na czas. My walczymy o byt naszych rodzin i godną zapłatę za odpowiedzialną pracę w niepewnych warunkach o przyszłość związku z wydarzeniami w ostatnim czasie – restrukturyzacja banku.

Licząc na wyrozumiałość przepraszamy za utrudnienia spowodowane strajkiem.

Zarząd Organizacji Zakładowej

Ogólnopolskiego Pracowniczego Związku Zawodowego
Konfederacja Pracy w Banku Nowym BFG S.A.

Do zarządu banku zwrócimy się z prośbą o ustosunkowanie się do decyzji o strajku oraz o komentarz w sprawie postulatów pracowników.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KOMUNIKAT Rady Nadzorczej PBS. „Podjęto pochopną decyzję”

Przymusowa restrukturyzacja PBS zgodna z prawem. Skarga Rady Nadzorczej odrzucona

RESTRUKTURYZACJA BANKU: Oświadczenie Komisji Nadzoru Finansowego

Jak wyglądało przejmowanie PBS? Poseł PO: Krzyk, wrzask, groźby (VIDEO, ZDJĘCIA)

17-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)