REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Od października sanoczanie zapłacą więcej za wodę!

SANOK / PODKARPACIE. Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej poinformowało dzisiaj, że zaakceptowane zostały propozycje dotyczące podwyższenia opłat za wodę. Oznacza to, że od 1 października w życie wejdzie nowa stawka, a sanoczanie będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. Teraz za m3 dostarczonej wody i odprowadzonych ścieków zapłacimy łącznie 13,01 zł brutto (nie wliczając dopłat).

O zbliżającej się podwyżce cen wody i odprowadzanych ścieków pisaliśmy kilka miesięcy temu tutaj:

SANOK. Miasto szykuje podwyżkę cen wody o 10% (VIDEO, ZDJĘCIA)

Dzisiaj SPGK poinformowało, że wniosek SPGK do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie o zatwierdzenie nowych taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków obowiązujących na terenie miasta został zaakceptowany.

Aktualne jeszcze stawki dla sanoczan obowiązują od 2018 roku. To 11,96 zł brutto za m3. Na stawkę tę składa się opłata za dostarczoną wodę 6,03 zł oraz 5,93 zł za odprowadzanie ścieków. Po dopłacie z magistratu do zapłaty pozostaje 11,04 zł za m3. Po zmianach będzie to odpowiednio 6,57 i 6,44. Daje to łącznie 13,01 zł brutto za m3. Różnica wynosi zatem 1,05 zł za m3. Jak dowiadujemy się w SPGK, najprawdopodobniej dopłaty z magistratu dla mieszkańców miasta, pozostaną niezmienione. Jeśli faktycznie tak będzie, to na rachunku końcowym, od października 2021, mieszkaniec Sanoka zapłaci za wodę i odprowadzanie ścieków 12,09 zł za m3. To podwyżka o niespełna 10%.

Nowa taryfa ma obowiązywać przez kolejne trzy lata, do 2024 roku.

ZOBACZ PEŁNY ZAPIS DOKUMENTU o nowych stawkach: KLIKNIJ.

W maju szef sanockiej spółki komunalnej Krzysztof Jarosz zaznaczał, że na nową trzyletnią perspektywę, wnioski o podwyższenie opłat wniosło 94% instytucji zajmujących się wodociągami i kanalizacją w kraju. Średnio o 17%.

grafika poglądowa

Śmieci również w górę!

O podwyżce cen śmieci pisaliśmy na początku roku między innymi tutaj: MIASTO SANOK. To już pewne! Będą podwyżki opłat za śmieci. Wraz z informacją o wyższych opłatach za usługi związane z wywozem i zagospodarowaniem odpadów podano również, że rodziny wielodzietne z Sanoka nie będą już mogły korzystać z ulg na dotychczasowym poziomie. Wcześniej Karta Dużej Rodziny uprawniała do skorzystania z ulgi na poziomie 11,50 zł od osoby. Po zmianach to zaledwie 1 zł: Szok dla rodzin wielodzietnych. Radni zmniejszyli ulgę w opłacie śmieciowej do 1 zł!

Z kolei w ostatnich dniach podano, że zmianie ulec może system naliczania opłat za śmieci. Nowa stawka ma być uzależniona od ilości zużytej wody z danej nieruchomości. Punkt dotyczący przedstawienia informacji w tym zakresie znalazł się w porządku obrad najbliższej sesji: SANOK. Władze miasta szykują zmiany w opłatach śmieciowych. Będziemy płacić więcej czy mniej? (ANKIETA).

źródło: Red., BIP SPGK

02-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)