REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Ścieki w Potoku Płowieckim. Interweniowali strażacy (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W poniedziałek między innymi strażacy z Sanoka zostali zaalarmowani w sprawie ścieków wpływających do Potoku Płowieckiego na wysokości szkoły muzycznej. Zdjęcia w mediach społecznościowych zamieścili również strażnicy Społecznej Straży Rybackiej w Sanoku. Do władz miasta skierowali pismo z prośbą o interwencję w tej sprawie. Potok Płowiecki jest jednym z dopływów Sanu.

„Kiedyś pływały pstrągi, teraz płynie szambo!” – Tak wpis o sytuacji z poniedziałku zatytułowała Społeczna Straż Rybacka w Sanoku.

Naszym zdaniem jak i wielu sanoczan stan jakości Potoku Płowieckiego jest bardzo zły, jest czynnikiem wymagającym podjęcia kompleksowych działań ukierunkowanych na uporządkowanie gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi i natychmiastowego wyeliminowania ścieków bytowych – czytamy na profilu SSR na Fb.

SSR w Sanoku zwróciła się do władz miasta z prośbą i apelem o usunięcie źródeł zanieczyszczeń potoku. Pismo poniżej.

Zgłoszenie w tej sprawie otrzymała również Państwowa Straż Pożarna w Sanoku.

Interweniowaliśmy w piątek 2 lipca. Do Potoku Płowieckiego, poprzez kanał do odprowadzania wody deszczowej, wpływały zanieczyszczenia. Pracownicy pogotowia wodno-kanalizacyjnego udrożnili przepływ – przekazuje nam mł. kpt. Anna Kozłowska, oficer prasowy KP PSP w Sanoku.

Na miejscu interweniowali również policjanci.

źródło: Red., SSR w Sanoku – Fb


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

06-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)