REKLAMA
REKLAMA

MRZYGŁÓD: Policja rozmawia z seniorami (ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI. Policjanci podejmują wiele działań na rzecz bezpieczeństwa osób starszych. Funkcjonariusze starają się dotrzeć do jak największej grupy osób, aby zwiększać świadomość w zakresie istniejących zagrożeń. Wczoraj w Klubie Seniora w Mrzygłodzie odbyło się spotkanie profilaktyczne. Policjantki poruszały kwestie związane z bezpieczeństwem. Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.

Sanoccy policjanci podejmują wiele działań na rzecz bezpieczeństwa osób starszych. W ramach realizowanego programu prewencyjnego pn. „Bezpieczny Senior”, funkcjonariusze spotykają się z seniorami, aby uświadamiać ich o niebezpieczeństwach. Wysyłają i umieszczają komunikaty ostrzegawcze, ulotki czy materiały profilaktyczne. Współpracują w tym zakresie z innymi służbami, instytucjami oraz mediami.

Wczoraj w Domu Seniora w Mrzygłodzie odbyło się spotkanie z seniorami. Celem spotkania było omówienie metod i sposobów jakie są wykorzystywane przez oszustów wobec osób starszych oraz przypomnienie ogólnych zasad bezpieczeństwa.

Kom. Monika Hędrzak, asp. sztab Lidia Rakoczy i st. asp. Izabela Rowińska – policjantki realizujące zadania z zakresu profilaktyki społecznej przekazały seniorom ważne zasady i wskazówki. Funkcjonariuszki udzieliły zgromadzonym konkretnych rad co mają zrobić, aby byli bezpieczni w domu, na drodze, korzystając z komunikacji miejskiej, robiąc zakupy czy rozmawiając przez telefon. Przypomniały jak uniknąć utraty cennych przedmiotów oraz pieniędzy. Opowiadając o różnych zdarzeniach, wskazały uczestnikom m.in. jak działa sprawca kradzieży, czy oszustwa metodą „na wnuczka”, „na policjanta” , „pracownika poczty” itp.

Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały profilaktyczne. Dla zwiększenia bezpieczeństwa na drodze policjantki wręczyły seniorom elementy odblaskowe. Funkcjonariuszki przypomniały jak ważne dla zwiększenia widoczności, a tym samym bezpieczeństwa, jest noszenie odblasków. Wskazały jak prawidłowo umieszczać je na odzieży wierzchniej, by spełniały swoją ważną funkcję.

źródło: KPP Sanok

25-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

oszuści2022-11-25 15:22:42
0 0
no i dobrze, bo oszuści nie śpią
Odpowiedz
dobra inicjatywa2022-11-25 15:24:00
0 0
dobra inicjatywa, seniorzy coraz czesciej padają ofiarą oszustów, trzeba ich ostrzegać, bo czasami nie są swiadomi tego, ze moga pasc ofiara
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)