REKLAMA
REKLAMA

Pracownicy Autosanu nie odpuszczają. „Nie mamy porozumienia” (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Pracownicy Autosanu nie odpuszczają, nie chcą przystać na propozycje władz spółki i już teraz chcą wywalczyć wyższe pensje, głównie w związku z inflacją, która dotyka cały kraj. – Na razie nie mamy porozumienia – powiedziała dzisiaj w rozmowie z naszym reporterem Ewa Latusek, przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Autosanie.

1 lutego pracownicy Autosanu, zarówno fizyczni jak i umysłowi, rozpoczęli akcję demonstracyjną, w ramach której, codziennie w przerwie śniadaniowej, wychodzą przed hale produkcyjne i za pomocą syren, gwizdków i okrzyków manifestują swoje niezadowolenie w związku z wysokością swoich pensji i galopującą w kraju inflacją.

Wszyscy widzimy co się dzieje w kraju. Inflacja szaleje, pracownicy chcą zarabiać więcej – mówi nam Ewa Latusek, przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Autosanie.

Załoga złożyła u władz spółki pismo, w którym domaga się 10% podwyżek

Na reakcję przedstawicieli zarządu fabryki autobusów nie trzeba było długo czekać. Zresztą, od tego czasu odbyło się więcej niż jedno spotkanie z załogą. Jak się jednak dowiadujemy, nie osiągnięto porozumienia.

Prezes przedstawił nam swoje pomysły na rozwiązanie tej sytuacji, ale na ten moment nie mamy porozumienia – zaznacza Ewa Latusek.

Nie chcę komentować całej sprawy. Jeśli będziemy chcieli obecności mediów, to się do państwa zwrócimy. Na ten moment nie mam nic więcej do powiedzenia – ucięła Ewa Latusek.

Na jedną z pikiet zostaliśmy zaproszeni przez osoby związane ze środowiskiem pracowników. Relacjonowaliśmy to tutaj: Pikieta pracowników Autosanu. Jakie mają postulaty? Tego nie wiemy (VIDEO, ANKIETA)

PIKIETA W AUTOSANIE – 4.02.2022

 Wczoraj wystosowaliśmy do Autosanu kolejne pytania w sprawie pikiet pracowników. Gdy tylko otrzymamy odpowiedzi, opublikujemy je na naszych łamach.

Wcześniej, zarząd Autosanu zaznaczał, że trwają rozmowy, odbywają się spotkania, na których omawiana jest aktualna sytuacja firmy

– Zarząd AUTOSAN sp. z o.o. regularnie spotyka się z przedstawicielami związków zawodowych działających w Spółce, którzy reprezentują załogę fabryki. W razie potrzeby organizowane są również spotkania ze wszystkimi pracownikami, na których omawiane są bieżące działania i aktualna sytuacja firmy – czytaliśmy w przesłanym do naszej redakcji komunikacie. Zarząd dba o jak najlepsze warunki pracy i płacy swoich pracowników, jednocześnie nie może doprowadzić do sytuacji, w której wymierna krótkotrwała korzyść dla pracowników będzie dla spółki niekorzystna i w perspektywie kilku miesięcy zacznie przynosić niepewność i straty. Wszelkie decyzje w tym zakresie będą podejmowane z uwzględnieniem możliwości ekonomiczno-finansowych zakładu. Jednocześnie należy zaznaczyć, że ostatnia podwyżka dla pracowników z uwzględnieniem tychże czynników miała miejsce w 2021 r.

Aktualnie w Autosan sp. z o.o. pracuje ok. 400 pracowników, w tym 70% załogi na stanowiskach produkcyjnych. Autosan jest w trakcie realizacji kontraktu na autobusy przegubowe dla Warszawy. Pilotażowy autobus przechodzi w tej chwili niezbędne badania i testy.

Do tematu wrócimy.

grafika poglądowa

11-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)