REKLAMA
REKLAMA

Przewoźnik kolejowy zapewnia pomoc medyczną dla uchodźców

POLREGIO na bieżąco reaguje na sytuację związaną z napływem uchodźców z Ukrainy. Na dworcu w Lublinie powstaje tymczasowa placówka medyczna. Lubelski Zakład udostępnił dla obsługujących ją medyków pomieszczenie socjalne. Dodatkowo, przy peronie I stanęła karetka wyposażona w sprzęt niezbędny do udzielania pierwszej pomocy. Na dworcu działa również całodobowy punkt medyczny, w którym zespół lekarzy i pielęgniarek Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie udziela niezbędnego wsparcia.

– Kontynuujemy nasze wsparcie dla uchodźców, zarówno jeśli chodzi o sam transport, jak i zapewnienie opieki lekarskiej na jednym z dworców stanowiących węzeł przesiadkowy dla specjalnych pociągów z granicy. Wspólne wysiłki administracji centralnej, samorządów, organizacji pozarządowych, wolontariuszy oraz pracowników sektora kolejowego, w tym POLREGIO jako największego przewoźnika pasażerskiego w Polsce, są niezbędne aby sprawnie przejść przez największy od czasów II Wojny Światowej kryzys humanitarny w Europie – mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO.

Lubelski Zakład POLREGIO we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego uruchamia także dodatkowe pociągi specjalne z Hrebennego, Chełma i Zamościa w kierunku Warszawy, a także przedłuża bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy w regularnych pociągach POLREGIO na terenie całego kraju.

POLREGIO SA, jako największy pasażerski przewoźnik w Polsce, uruchomiło od 28 lutego ogółem 250 pociągów, w tym prawie 100 pociągów specjalnych na potrzeby transportu uchodźców ze wschodniej granicy. Kilkanaście pociągów specjalnych POLREGIO kursuje codziennie w województwach lubelskim, małopolskim i na Podkarpaciu. Pasażerowie docierają zarówno do największych miast, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Katowice, ale również do mniejszych typu Lublin, Opole czy Kielce. Stale obserwujemy rosnącą frekwencję – przewieźliśmy już prawie 35 tys. uchodźców, każdego dnia liczba ta wzrasta o 5-10 tysięcy. Składy te są uruchamiane na zamówienie Marszałków Województw jako organizatorów transportu, jak również za pośrednictwem Wojewódzkich Centrów Zarządzania Kryzysowego.

materiały nadesłane


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Ks. ISAKOWICZ ZALESKI: „Istny horror, co się dzieje na dworcu PKP w Krakowie” Brakuje miejsc do kwaterowania uchodźców!

Pociągi z Polski docierają na granicę z Ukrainą (FOTO)

PODKARPACIE: Pociąg z Łodzi zabrał ukraińskich uchodźców

11-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)