REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 16-letni złodziej roweru

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci ustalili sprawcę kradzieży roweru. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec sanockiego. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Teraz o dalszych krokach wobec nastolatka zadecyduje sąd rodzinny.

W miniony czwartek policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży roweru na terenie Sanoka. Z ustaleń wynikało, że sprawca wykorzystał fakt pozostawienia jednośladu bez zabezpieczenia. Wartość strat oszacowana została na kwotę około 700 złotych.

Policjanci wydziału kryminalnego szybko ustalili personalia sprawcy tej kradzieży. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Odzyskany jednoślad został przekazany właścicielowi. Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

Wiosna, to czas, w którym na ulice wyjeżdża wielu rowerzystów. Pamiętajmy o kilku zasadach, które mogą uchronić nas przed kradzieżą naszego jednośladu:

  • nie pozostawiajmy niezabezpieczonego roweru: na klatce schodowej, pod sklepem, bankiem, itp. Korzystajmy zabezpieczeń technicznych, które dostępne są na rynku,
  • zadbajmy też o zabezpieczenie naszej piwnicy, garażu, budynku gospodarczego, w którym trzymamy rower,
  • uczulmy też nasze pociechy, aby nie pozostawiały swoich jednośladów niezabezpieczonych lub bez nadzoru,
  • spiszmy numer fabryczny roweru, jego nazwę i cechy szczególne – te dane znacznie ułatwią policjantom odzyskanie roweru w przypadku jego kradzieży,
  • dobrze jest sfotografować swój rower, co ułatwi jego odnalezienie w razie kradzieży,
  • gdy dojdzie do kradzieży należy natychmiast zgłosić ten fakt Policji. Najlepiej jest posiadać przy sobie dokumenty roweru, z numerem ramy i opisem pojazdu.

KPP SanokZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pechowa porażka. Doping od 1 do 90 minuty! (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

05-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)