REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Boisko do siatkówki plażowej zamiast plaży i palmy? (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Przy ul. Białogórskiej w Sanoku powstaje kompleks sportowo-rekreacyjny, w skład którego wchodzą cztery boiska, siłownia, miasteczko ruchu drogowego, a także piłkarzyki i szachy. Tuż obok, nad brzegiem Sanu, funkcjonuje plaża. Ostatnio zainstalowano tam słupki do siatkówki. Być może zatem, zamiast plaży i palmy, wkrótce będzie można tam pograć w siatkówkę plażową.

O kończonej właśnie inwestycji związanej z zagospodarowaniem brzegów rzeki San i z budową kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Białogórskiej pisaliśmy między innymi tutaj:

SANOK. 8 mln zł na inwestycję w SPORT i REKREACJĘ! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Tuż obok znajduje się plaża, na której kiedyś postawiono również popularną palmę. Po powodzi z 2020 roku zniknęła ona jednak z krajobrazu tego miejsca, a plażę przy moście zamieniła na taras przy basenach otwartych sanockiego MOSiRu.

grafika poglądowa

W ostatnich dniach, na plaży przy Białogórskiej zainstalowano słupki do siatkówki. To świetna wiadomość dla amatorów „plażówki”, czyli odmiany piłki siatkowej, w ramach której rywalizuje się na piasku w dwuosobowych drużynach.

Niewykluczone, że obok boiska nadal będzie można rozłożyć leżak i parawan, by odpocząć w warunkach plażowych.

W Urzędzie Miasta Sanoka zapytamy o szczegółowe plany związane z zagospodarowaniem tego miejsca na kolejny sezon letni.

grafika poglądowa

Foto wykonane 15.06.2022. Foto 17 – archiwum Esanok.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. 8 mln zł na inwestycję w SPORT i REKREACJĘ! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Pieniądze na realizację inwestycji pochodzą z Funduszu Inwestycji Lokalnych dedykowanego gminom położonym na terenach górskich. Środki z tego rządowego programu przeznaczone są na rozwój infrastruktury turystycznej. Zadanie, na które zdecydowano się w Sanoku pochłonie 8 mln złotych.

W skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Białogórskiej wchodzą cztery boiska do: siatkówki, badmintona, unihokeja i koszykówki. Będzie także możliwość gry w tenisa ziemnego. Ponadto, dzieci, młodzież, ale również dorośli będą mogli skorzystać z siłowni, zmodernizowanego skateparku, pola do minigolfa oraz piłkarzyków, szachów i stołów do tenisa stołowego. Teren zostanie oświetlony.

W pierwszym etapie odnowiono i poszerzono strefę parkowania. Łącznie zlokalizowano tam 90 miejsc parkingowych, zarówno dla samochodów osobowych, jak i dla autobusów.

Z kolei w trzecim etapie powstanie niespełna 4-kilometrowa ścieżka rowerowa, a na Białej Górze single track o długości 7 km.

Realizowany projekt to ważna dla Wójtostwa inwestycja. Potrzeb w dzielnicy jest jednak zdecydowanie więcej. Od lat mówi się choćby o pilnej konieczności remontu ul. Cegielnianej czy o rewitalizacji ogródka jordanowskiego.

DUŻO WIĘCEJ w naszym materiale VIDEO.

Do wypowiedzi przed kamerą zaprosiliśmy wszystkich radnych Rady Miasta Sanoka wybranych głosami mieszkańców Wójtostwa oraz władze miasta.

15-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)