REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Kolejny wypadek na tym samym skrzyżowaniu. Motorowerzysta w szpitalu (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj po południu na skrzyżowaniu ul. Dmowskiego z ul. Jana Pawła II w Sanoku. Kierująca osobówką, wyjeżdżając na drogę wojewódzką, nie ustąpiła pierwszeństwa motorowerzyście. Kierowca jednośladu został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 14:15 na skrzyżowaniu ul. Dmowskiego z ul. Jana Pawła II w Sanoku.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem marki Renault wykonując manewr skrętu w lewo, aby wjechał w ul. Jana Pawła II, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. Kierujący jednośladem został zabrany do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci. Zebrany materiał dowodowy posłuży do ustalenia dokładnych okoliczności i przyczyny tego zdarzenia – mówi nam kom. Monika Hędrzak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

 

 

O powtarzających się w tym miejscu kolizjach i wypadkach pisaliśmy między innymi tutaj:

INTERWENCJA. Feralne skrzyżowanie w Sanoku. Na razie bez szans na zmiany (VIDEO, ZDJĘCIA, ANKIETA)

SANOK. Potrącenie dziewczynki na feralnym skrzyżowaniu (ZDJĘCIA, VIDEO)

Feralne, pechowe, niebezpieczne – takich słów często używają mieszkańcy mówiąc o tym miejscu. Oczywiście, najwięcej zależy od samych kierowców i pieszych oraz innych uczestników ruchu, ale czy tylko od nich? O ewentualne zmiany poprawiające bezpieczeństwo na skrzyżowaniu, bądź plany w tym zakresie zapytaliśmy w kilku instytucjach. Poznaliśmy również policyjne statystyki związane z wypadkami i kolizjami w tym miejscu na przestrzeni ostatnich 15 miesięcy.

Na wskazanym skrzyżowaniu w 2021 roku odnotowano 7 zdarzeń drogowych, w tym 2 wypadki drogowe i 5 kolizji, natomiast w bieżącym roku 3 zdarzenia drogowe, w tym jeden wypadek i 2 kolizje – przekazywała nam kom. Monika Hędrzak w kwietniu br.

Rzecznik sanockiej komendy dodaje ponadto, że w kwestii bezpieczeństwa na drodze, w tym na przedmiotowym skrzyżowaniu, należy pamiętać, że przede wszystkim zależy ono od samych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy! Nie jesteśmy sami na drodze i to głównie my decydujemy o wielu czynnikach, które sprawiają, że jedziemy czy poruszamy się bezpiecznie lub stwarzamy zagrożenie. Każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek zachować ostrożność, czy też szczególną ostrożność i stosować się do przepisów oraz zasad ruchu drogowego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SONDA: Niebezpieczne skrzyżowanie, czy roztrzepani kierowcy i piesi? (VIDEO)

Niebezpieczne skrzyżowanie w Sanoku. Wybudować rondo? (FOTO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

19-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)