Świetna passa PANTERA SANOK w Mistrzostwach Judo w Szwecji. Kolejne medale! (ZDJĘCIA)

SANOK / POLSKA. W sobotę w Arena Älvhögsborg 19.11.2022 r. odbyły się Mistrzostwa Państw Skandynawskich w Judo w szwedzkim Trollträffen.

W sumie zmierzyło się ponad 400 zawodników z 50 klubów. Organizatorem wydarzenia był Trollhättans Judoklubb. Na najwyższym stopniu podium stanęła Lena Izdebska, który zwyciężyła w kategorii U11 -38 kg, tocząc 3 walki. Blok walk finałowych poprzedziło uroczyste otwarcie, uświetnione przez władze miasta, a same finały odbywały się przy światłach reflektorów, co dodawało jeszcze więcej emocji. Po bardzo widowiskowej i technicznej walce Lena wygrała, pokonując przez IPPON zawodniczkę ze Szwecji.

Niestety, tym razem nasza nieustraszona Gabriela Izdebska, która do tej pory nie miała sobie równych, we wcześniejszych rozgrywkach uplasowała się na tuż za podium, na 4 miejscu w kat. U11 -28kg. Doświadczenie zdobyte podczas tych zawodów na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Była to świetna okazja do wymiany sportowych doświadczeń, podzielenia się wiedzą, nawiązania nowych znajomości i spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze Wielkiej Rodziny Judo z tej części Europy. Zadowolenia z występu swoich podopiecznych nie kryje trener Tomasz Bobala.

Nasze zawodniczki pokazały po raz kolejny ducha walki, aby wywalczyć dla nas tak wspaniałe sukcesy. Ogromne gratulacje! – mówi.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu. Dziękujemy rodzicom za bardzo duże poświęcenie, transport i opiekę przez cały ten czas. Nie zwalniamy tempa! Brawo! – mówi trener Daniel Wosachło.

Gratulujemy medalistkom i czekamy na kolejne wiadomości ze zmagań naszych dzielnych judoczek. Jak zapewniają trenerzy, Pantera Sanok już przygotowuje się do kolejnych zawodów. 26 listopada grupa masters zmierzy się w Katowicach na Mistrzostwach Polski w Ju Jitsu Sportowym.

źródło: materiały nadesłane