REKLAMA
REKLAMA

Eksplozja na torowisku. Ćwiczenia służb w Zagórzu (VIDEO, FOTO)

Eksplozja na torowisku. Ćwiczenia służb w Zagórzu (VIDEO, FOTO)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W okolicy Dworca Kolejowego w Zagórzu oraz mostu kolejowego w Zasławiu w ubiegły piątek (15 bm.) zostały przeprowadzone ćwiczenia symulacyjne ze zdarzenia masowego pn. „ALERT MCI – SANOK 2023. WSPÓŁDZIAŁANIE SŁUŻB MUNDUROWYCH I CYWILNYCH W ZDARZENIU MASOWYM”.

foto galeria: Fotografia Ratownicza – Ireneusz Latusek

Organizatorami ćwiczeń byli: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku, Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ w Sanoku oraz Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku.

– Tegoroczny scenariusz manewrów przewidział kilka epizodów z których pierwszy rozegrał się w Zagórzu na stacji PKP, gdzie doszło do eksplozji na torowisku oraz w pociągu pełnym pasażerów. W efekcie wybuchu rannych zostało wielu podróżujących. Rolą ratowników był TRIAŻ, czyli ocena stanu poszczególnych pacjentów, oraz koordynowanie działań medycznych w miejscu zdarzenia w celu jak najszybszej ewakuacji wszystkich poszkodowanych do szpitali – czytamy w poście opublikowanym w mediach społecznościowych Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku, fb.

W ćwiczeniach uczestniczyły jednostki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, jak również jednostki Policji, Straży Pożarnej, Straż Ochrony Kolei oraz jednostki służb specjalnych.

– Ćwiczenia „ALERT MCI – Sanok 2023” jeszcze długo będą analizowane przez wszystkie służby w celu wyeliminowania błędów, poprawy działań i współpracy między służbami dla jeszcze lepszych wyników na wypadek wystąpienia zagrożeń o podobnym charakterze – dodają organizatorzy ćwiczeń.

Materiał filmowy z ćwiczeń widziany z perspektywy strażaka-ratownika OSP KSRG Zagórz.

fot. kadr z filmu

fot. Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe, fb

fot. Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe, fb

video: youtube.com / OSP KSRG Zagórz

18-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

tak się werbuje młodzież2023-09-18 15:12:58
0 0
Aby lemingsy i milenialxy chciały nosić mundurki to absolutnie najważniejsze z najważniejszych musi dobrze ofotografowane i wyglądać odlotowo na Insta, FB, YT, TT i mieć gwarantowane lajki.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)