REKLAMA
REKLAMA

I i II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku znów na podium

SANOK / PODKARPACIE. Po raz kolejny, bo już 26., ogłoszony został ranking najlepszych liceów i techników zorganizowany przez „Perspektywy”.

W gronie najlepszych liceów tradycyjnie znalazły się dwie szkoły z naszego powiatu.

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej zdobyło srebrną tarczę, zajmując 12 miejsce na Podkarpaciu (awans z 17) i 264 miejsce w kraju (304 w 2023 r.).

Z kolei II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie otrzymało tarczę brązową – 27 miejsce w województwie (awans z 36) i 578 miejsce w Polsce (poprzednio 649 miejsce).

Z sanockich techników najlepiej zaprezentowało się Technikum w Zespole Szkół nr 1 w Sanoku im. K. Adamieckiego w Sanoku, które uplasowało się na 30 pozycji na Podkarpaciu.

Technikum w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku zajęło 62 miejsce w województwie podkarpackim.

W 26. edycji Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy” analizowały wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu (szkoły, w których maturę w maju 2023 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej).

– Od 26 lat z satysfakcją pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych i kierownik Rankingu Liceów i Techników. – Mamy w tegorocznym zestawieniu tradycyjnych prymusów i liczne grono zupełnie nowych liderów. Szczerze podziwiamy szkoły od lat utrzymujące wysoką formę, ale szczególnie się cieszymy, gdy w czołówce rankingu pojawiają się „nowi”, bo to dowód, że wytrwała praca nauczycieli i uczniów przynosi wspaniałe efekty, że wciąż są w polskich szkołach ambitni pedagodzy, którym chce się pracować.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku
fot. arch. I LO, II LO, ZS 1, ZS3.

18-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)