REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Wiemy, kto wystartuje w wyborach na BURMISTRZA!

SANOK / PODKARPACIE. Znamy pierwsze decyzje związane ze startem w wyborach na burmistrza Sanoka! Wiemy również, na kiedy zaplanowano konwencje wyborcze czołowych komitetów.

Do tej pory w przestrzeni medialnej pojawiały się jedynie spekulacje dotyczące tego, kto może wystartować w wyborach na burmistrza Sanoka. Portal eSanok.pl jako pierwszy podaje potwierdzone już decyzje czy to samych kandydatów, czy też czołowych komitetów wyborczych.

Według naszych informacji w wyborach wystartuje urzędujący burmistrz Tomasz Matuszewski. Podobnie jak w 2018 roku, będzie kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców Łączy Nas Sanok.

Konwencję wyborczą tego ugrupowania zaplanowano na najbliższą niedzielę 11 lutego na godzinę 17:00 w Sali Gobelinowej sanockiego Zamku i to wtedy wiadomość ma zostać ogłoszona oficjalnie. Dlatego też na chwilę obecną nie ma oficjalnego potwierdzenia startu urzędującego burmistrza.

Oficjalną informację przekażemy w niedzielę podczas konwencji – mówi nam Paulina Paszta, szefowa KWW Łączy Nas Sanok.

Wiemy też, że kandydatem na gospodarza miasta będzie Sławomir Miklicz, który wystartuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Demokraci Ziemi Sanockiej.

Podjąłem decyzję, że będę kandydował na burmistrza Sanoka – mówi nam Sławomir Miklicz. – W naszym komitecie trwają jeszcze ostatnie uzgodnienia. Myślę, że do tygodnia poinformuję mieszkańców o tym, że będę ubiegał się o stanowisko burmistrza – dodaje.

Demokraci zaplanowali konwencję na marzec.

Wiadomo już też, że kandydatem PiS na burmistrza Sanoka będzie Grzegorz Kozak.

Tak, mogę to potwierdzić. Kandydatem PiS na burmistrza Sanoka będzie Grzegorz Kozak – powiedział naszemu reporterowi Stanisław Chęć, szef miejskich struktur PiS w Sanoku.

Jestem gotowy, aby podjąć to wyzwanie – deklaruje portalowi eSanok.pl Grzegorz Kozak.

Konwencja PiS z przedstawieniem kandydata na burmistrza oraz kandydatów na miejskich radnych ma odbyć się lutym.

Niewykluczone, że do walki o fotel burmistrza miasta włączą się kolejni kandydaci. Wiadomości w tej sprawie będziemy przekazywać na bieżąco.

Wkrótce na naszym portalu szersze wypowiedzi kandydatów na temat ich startu w wyborach.

grafika poglądowa, foto: UM Sanok, archiwum prywatne

Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem prezesa rady ministrów, wybory do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędą się w niedzielę 7 kwietnia 2024 r. II turę zaplanowano na 21 kwietnia.

Kalendarz wyborczy:

do dnia 12 lutego 2024 r.

– podanie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia, informacji o okręgach wyborczych, ich granicach, numerach i liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym oraz o wyznaczonej siedzibie terytorialnej komisji wyborczej dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast,
– zawiadomienie odpowiednio Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego.

do dnia 22 lutego 2024 r.

– zgłaszanie komisarzom wyborczym kandydatów na członków terytorialnych komisji wyborczych.

do dnia 27 lutego 2024 r.

– powołanie przez komisarzy wyborczych terytorialnych komisji wyborczych.

do dnia 4 marca 2024 r. do godz. 16:00

– utworzenie obwodów głosowania w zakładach leczniczych, domach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych oraz oddziałach zewnętrznych takich zakładów i aresztów oraz ustalenie ich granic, siedzib i numerów,
– zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych, odrębnie dla każdego okręgu wyborczego dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy.

do dnia 8 marca 2024 r.

– podanie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia, informacji o numerach i granicach obwodów głosowania oraz o siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, a także o możliwości głosowania korespondencyjnego i głosowania przez pełnomocnika,
– zgłaszanie komisarzom wyborczym kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.

do dnia 13 marca 2024 r.

– przyznanie przez Państwową Komisję Wyborczą jednolitych numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw.

do dnia 14 marca 2024 r. do godz. 16:00

– zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast.

do dnia 15 marca 2024 r.

– przyznanie przez komisarza wyborczego, wykonującego zadania o charakterze ogólnowojewódzkim, numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały co najmniej jedną listę kandydatów w wyborach do sejmiku województwa i nie został im przyznany numer przez Państwową Komisję Wyborczą.

do dnia 18 marca 2024 r.

– przyznanie przez komisarza wyborczego numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały co najmniej jedną listę kandydatów do rady powiatu i nie został im przyznany numer przez Państwową Komisję Wyborczą ani przez komisarza wyborczego wykonującego zadania o charakterze ogólnowojewódzkim,
– powołanie przez komisarzy wyborczych obwodowych komisji wyborczych.

od dnia 23 marca 2024 r. do dnia 5 kwietnia 2024 r. do godz. 24:00

– nieodpłatne rozpowszechnianie w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych audycji wyborczych przygotowanych przez komitety wyborcze.

do dnia 25 marca 2024 r.

– podanie do publicznej widomości, w drodze rozplakatowania obwieszczeń: a) terytorialnych komisji wyborczych o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych, b) gminnych komisji wyborczych o zarejestrowanych kandydatach na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast,
– zgłaszanie zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych, w tym za pomocą nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a, oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat,
– zgłaszanie zamiaru skorzystania z prawa do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego lub bezpłatnego transportu powrotnego przez wyborców niepełnosprawnych oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, w gminie, w której w dniu wyborów nie funkcjonuje gminny przewóz pasażerski.

do dnia 28 marca 2024 r.

– podanie do publicznej wiadomości informacji o organizacji w gminach wiejskich lub miejsko-wiejskich, w dniu wyborów, bezpłatnego gminnego przewozu pasażerskiego, o którym mowa w art. 37f § 1 Kodeksu wyborczego.

do dnia 29 marca 2024 r.

– składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania przez wyborców niepełnosprawnych oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat.

do dnia 4 kwietnia 2024 r.

– poinformowanie wyborców niepełnosprawnych oraz wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, którzy zgłosili zamiar skorzystania z prawa do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego, o godzinie transportu w dniu głosowania.

w dniu 5 kwietnia 2024 r. o godz. 24:00

– zakończenie kampanii wyborczej.

w dniu 7 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00 ‑ 21:00

– głosowanie.

kalendarz wyborczy: PKW

11-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Pytanie do dyrektora Zamku2024-02-09 14:04:00
3 1
Ile komitet musi zapłacić za takie spotkanie polityczne ?
Odpowiedz
jak to ile? Nic2024-02-10 22:25:09
0 0
tylko że dyrektor zamku o tym nie decyduje, on tutaj ma tyle do gadania co żyd za okupacji
Wybory :2024-02-09 14:15:32
3 4
Jak wybiorą nożyco rękiego Sławomira Miklicza Sanok zapachnie demokratycznymi unijnymi- niemieckimi perfumami. Z góry parkowej sypać się będzie manna po usuwisku.
Odpowiedz
Seba2024-02-10 20:22:57
0 0
Przy obecnym rządzie to jego duży plus ma przełożenie do góry. Wojewoda będzie też z tej samej opcji politycznej
oj Seba2024-02-10 21:21:45
0 0
gadasz jak Robert de Brus w Braveheart
znowu między dżumą a cholerą2024-02-09 14:19:50
3 1
a może jest jeszcze ktoś kto się nada nam nie z nadania, ktoś mądry, odpowiedzialny, słowny, nie zideologizowany, nie kowidianin, stojący za małymi i średnimi przedsiębiorcami, szanujący normalną rodzinę, wierzący w boga a nie w UE, wykształcony a nie jedynie zdyplomowany, znający historię szczególnie polsko-ukraińską i tępiący banderyzm, walczący z biurokracją i talmudyzmem biurokratycznym. Nie musi być miły, nie musi rozdawać bigosu czy kawy na ulicy, być słitaśny i w modnym gajerku. Rozsądny, roztropny, uczciwy?
Odpowiedz
PA2024-02-09 14:46:32
0 1
Taki kandydat to tylko z Konfederacji! Możecie sobie wystawić swojego człowieka ale średniowiecza nikt w tych czasach nie wybierze
PA2024-02-09 15:23:16
0 1
po twoim logowani zaznaczono łapki w dół przy wszystkich normalnych wypowiedziach oprócz jednej - Ile komitet musi zapłacić za takie spotkanie polityczne? To oznacza, że jesteś w mylnym błędzie.
Dramat wyborczy2024-02-09 14:28:34
2 1
Czyli że mamy wybierać między Pisowcem, Peowcem i kolesiem co buduje most w krzaki za pieniądze podatnika ? To jest dramat! ŻADEN Z NICH SIĘ NIE NADAJE NA BURMISTRZA!!!
Odpowiedz
dokładnie jak mówisz2024-02-10 21:19:51
0 0
w Sanoku nastała pajdokracja wodorowo-bigosowa lecz może być również tełłoł teńczowy, lub heimat jewropejsko-komunistyczny
Sanok2024-02-09 19:15:24
0 1
Jak Sanok ma sie rozwijac i kwitnac po tych ostatich latach porazki to tylko p. Grzegorz Kozak, reszta to szemrane typy, nieudacznicy bajkopisarze :)
Odpowiedz
Świetny pomysl, gratuluję głupoty 2024-02-10 14:59:07
0 0
W czasach rządów PO, gdzie wszystkich pisiorow się wyrzuca i rozlicza, wybierzcie kandydata PiSu. No przecież logiczne! Już widzę te strumienie dofinansowań rządowych do samorządu Pisowskiego. O tym że by za jego rządów strefa gospodarcza na Olchowcach by nie powstała nawet nie wspomnę. Polityk PiS to dzisiaj samobójstwo.
comitet candidatów2024-02-09 19:18:34
1 0
ciekawe który z kandydatów miałby jaja, żeby zrobić to co wójt gminy Jarocin, Zbigniew Walczak i postawić u siebie pomnik „Rzeź Wołyńska” jak ten w Domostawie?
Odpowiedz
sanoczanin2024-02-10 20:21:02
0 0
Mam nadzieję, że wygra osoba, która zna się na zarządzaniu miastem i będzie miała pomysł na nasz rozwój Miasta. Życzyłbym sobie otwartej debaty między kandydatami aby wszyscy zobaczyli jak się przyszły burmistrz się wypowiada.
Odpowiedz
wyżeł niżej orzeł wyżej2024-02-10 21:14:50
0 0
takie kandydaty są szkolone w debatach i tylko czekają na propozycję debaty. Gwarantuję, że panie wybiorą przystojniaka nawet jakby miał puścić Sanok z torbami i choćby miały się malować węglem z Australii. Panowie wybiorą tego, który przegada na byle jakie argumenty choćby mieli robić w czynie społecznym obwodnicę gołymi rękami.
@wyżeł niżej orzeł wyżej2024-02-11 11:40:33
0 0
ale że kto przystojny? że jajogłowy? xD proszę cię
Już ktoś liczy2024-02-11 17:45:13
0 0
Już ktoś liczy- jak wybiorą z PIS to katastrofa dla Sanoka wybrali i gdzie jest KPO .To tak że Polaka można kupić za obiecane pieniądze i wielu cepów zaraz chwyta na łapu capu a potem biadoli narzeka pluje i szczeka. Komitety tego rządu były opłacane w ojro teraz opłacą w złotych.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)