REKLAMA
REKLAMA

PILNE: Tragedia w Płonnej. Śmiertelny atak niedźwiedzia. Nie żyje mieszkanka powiatu sanockiego

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Dramatyczne wieści napływają z miejscowości Płonna w gminie Bukowsko. Dzisiaj doszło tam do tragicznego w skutkach ataku niedźwiedzia na kobietę. Mimo natychmiastowej interwencji służb, życia 58-letniej mieszkanki powiatu sanockiego nie udało się uratować.

Służby apelują: NIE WCHODŹCIE DO LASU!

​Do zdarzenia doszło dzisiaj w kompleksie leśnym, w odległości około jednego kilometra od szczytu góry Żurawianka. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o ataku drapieżnika na kobietę, która znajdowała się w lesie.

​Służby odstąpiły od czynności. Obrażenia były zbyt rozległe. Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy, którzy po intensywnych poszukiwaniach odnaleźli poszkodowaną. Niestety, widok, jaki zastali, był makabryczny. Obrażenia ciała zadane przez drapieżnika okazały się śmiertelne.

​– Strażacy dotarli na miejsce i odnaleźli kobietę. Ze względu na znaczne uszkodzenia ciała, odstąpiono od czynności medycznych. Na miejsce udali się ratownicy medyczni – przekazał nam st. kpt. Paweł Giba z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.


 

​Policja i Prokurator sa w drodze na miejsce zdarzenia. Grupa prewencji zabezpiecza ​teren tragedii. Ze względu na fakt, że drapieżnik może wciąż przebywać w pobliżu, na miejsce skierowano dodatkowe siły policji.

​– Na miejscu działa grupa prewencji sanockiej policji, która zapewnia bezpieczeństwo służbom wykonującym czynności procesowe. Wyjaśniamy dokładne okoliczności tego zdarzenia. Ofiarą jest 58-letnia kobieta, mieszkanka powiatu sanockiego – poinformowała nas asp. szt. Anna Oleniacz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

 


 

​Władze powiatu na miejscu tragedii. 

​Sytuacja jest bezprecedensowa i niezwykle poważna. Na miejscu zdarzenia niemal natychmiast pojawili się przedstawiciele lokalnych samorządów, którzy koordynują przepływ informacji i monitorują działania służb.

​– Na miejscu, oprócz służb ratunkowych, przebywa Starosta Sanocki Robert Pieszczoch oraz Wójt Gminy Bukowsko Marek Bańkowski. Są oni w stałym kontakcie z dowodzącymi akcją – informuje obecny w Płonnej Wojciech Pajestka, rzecznik prasowy powiatu sanockiego.

 

​APEL DO MIESZKAŃCÓW: Zostańcie w domach!

​To najtragiczniejsze zdarzenie z udziałem niedźwiedzia w naszym regionie w ostatnich latach. Służby leśne i policja wydają stanowcze ostrzeżenie dla wszystkich mieszkańców gminy Bukowsko oraz turystów przebywających w powiecie sanockim.

​UWAGA: Prosi się o bezwzględne zaniechanie wycieczek do lasu w rejonie Płonnej, Wysoczan, Szczawnego i Bukowska. Niedźwiedź, który zaatakował człowieka, jest skrajnie niebezpieczny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

Wilki i niedźwiedzie pod lupą Sejmu. Poseł Uruski: „Czas na zdecydowane działania” [VIDEO]

 

Odstrzał, odłowienie? Poseł Piotr Uruski interweniuje w Sejmie [VIDEO]

 

 
23-04-2026


Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Wielka tragedia ale to było do przewidzenia2026-04-23 12:54:44
1 0
Kiedy niedźwiedź czy wilki kogoś zagryzą. Co na to posłowie , burmistrzowie i wójtowie oraz radni ? Jeśli dalej nic nie będzie robione będą kolejne ofiary
Odpowiedz
NIEDZWIEDZ LUDOJAD GRASUJE2026-04-23 12:55:32
1 0
KIEDY ZOSTANIE ODSTRZELONY ??????????
Odpowiedz
na zdjęciach widać że policja ma broń długą2026-04-23 12:57:14
1 0
dlaczego ludzie idąc do lasu nie mogą posiadać broni
Odpowiedz
Propozycja2026-04-23 13:46:19
1 0
Wysłać dzieci wszystkich polityków którzy nie pozwalają na odstrzał do bieszczadzkich lasów !!!
Odpowiedz
Tych bydlaków jest już kilkaset w Bieszczadach 2026-04-23 13:47:07
1 0
2-3 setki na dzień dobry odstrzelić.
Odpowiedz
ostrzał 2026-04-23 14:50:18
0 0
odstrzał jest wszędzie gdzie jest za dużo niedzwiedzi oprócz Polski... po kolei Słowacja, SŁowenia, Rumunia, Szwecja, nie mówiąc już o Ukrainie, Białorusi i Rosji...
Wysyłajcie to info w całą polskę2026-04-23 13:48:57
1 0
Turyści przestaną przyjeżdżać to może ludziom przez portfele do rozumu da się przemówić i zrobią jakiś bunt.
Odpowiedz
CYTUJĘ: APEL DO MIESZKAŃCÓW: Zostańcie w domach!2026-04-23 13:49:14
0 0
ile razy ludzie i media apelowali o to aby politycy i samorządowcy odstrzelali i wilki i niedźwiedzie ? A teraz jest apel aby zamykać się w domach ? PARANOJA!!!!
Odpowiedz
Jak w Powiecie Sanockim i Bieszczadach ma rozwijać się TURYSTYKA ?2026-04-23 14:08:39
0 0
Straszna tragedia niedźwiedzie zagryzają Ludzi tylko czekać jak wilki to zrobią ??? Teraz pójdzie informacja na całą Polskę ze mamy niedźwiedzia ludojada i kto tu przyjedzie !!
Odpowiedz
sedzia dred2026-04-23 14:21:50
0 2
widze tu wielu chetnych do zabicia niedzwiedzia a moze by odstrzeliwac kretynów ktorzy sie krecą po terytorium niedzwiedzia
Odpowiedz
Jesteś kretynem2026-04-23 14:46:02
1 0
Czyli że już nikt nigdy nie będzie mógł wejść na żadne pole ? Bo niedźwiedzi cały czas przybywa i będzie przybywać.
Las jest wspólnym domem człowieka i zwierząt2026-04-23 14:47:28
0 1
Las jest wspólnym domem człowieka i zwierząt, to tylko ostatnie 50 lat że czowiek żyje w betonie i zarabia na klepaniu w klawiaturę...tak jak wśród ludzi 1 promil to przestępcy podobnie jest u zwierząt, i te jednostki trzeba izolować
@Las jest wspólnym domem człowieka i zwierząt2026-04-23 14:49:41
0 0
To idź pajacu sam izoluj tego nieźdźwiedzia
APEL DO MIESZKAŃCÓW: Zostańcie w domach!2026-04-23 14:22:25
0 1
To najtragiczniejsze zdarzenie z udziałem niedźwiedzia w naszym regionie w ostatnich latach. Służby leśne i policja wydają stanowcze ostrzeżenie dla wszystkich mieszkańców gminy Bukowsko oraz turystów przebywających w powiecie sanockim. ​UWAGA: Prosi się o bezwzględne zaniechanie wycieczek do lasu w rejonie Płonnej, Wysoczan, Szczawnego i Bukowska. Niedźwiedź, który zaatakował człowieka, jest skrajnie niebezpieczny.
Odpowiedz
Ty też jesteś kretynem2026-04-23 14:48:11
0 0
Ale że do kiedy mają zostać w domach? Do końca życia? Przecież to nie chodzi o tego nieźdźwiedzia tylko o każdego. Każdy niedźwiedź jest tak samo groźny. Cały czas ich przybywa. Będzie tylko coraz gorzej. Na Rumunii jest ich już 9000. Rocznie tam jest rozszarpywanych 20-30 osób. Chcesz coś pajacu jeszcze dodać?
Ali Baba2026-04-23 14:48:11
0 0
aż strach do sanatorium w Rymanowie Zdroju jechać bo to niedaleko...
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)