REKLAMA

Odpowiedzą za czyny sprzed lat

SANOK. Sanoccy policjanci  ustalili sprawców włamania do przedszkola i kwiaciarni na terenie Sanoka. Sprawa jest o tyle nietypowa, że zdarzenie miało miejsce w sierpniu i wrześniu 2009 roku. Pomimo, iż jeden ze sprawców  ma obecnie ukończone 17 lat, będzie odpowiadał jako nieletni.

Do włamania doszło w sierpniu 2009 roku na terenie Sanoka. Nieznany wówczas sprawca włamał się do przedszkola i zabrał baterie z telefonu o wartości 40 złotych. Włamanie to było jednak dotkliwe dla pokrzywdzonego, ze względu na zniszczenia jakich dopuścili się sprawcy.

Wandale w  łazience wyrwali muszlę klozetową z fragmentem posadzki,  rozsypali proszki do prania, rozlali płyny do płukania tkanin, zniszczyli ręczniki. Jeden ze sprawców podpalił również dziennik zajęć lekcyjnych. Straty wyniosły ponad 300 złotych.

Pomimo upływu czasu i umorzenia postępowania sprawa w dalszym ciągu pozostawała w zainteresowaniu policjantów. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze wydziału kryminalnego  ustalili sprawców  włamania oraz uszkodzenia mienia. Okazali się nimi mieszkańcy Sanoka  wieku 17 i 15
lat.

Ponadto okazało się, że starszy z nich ma na swoim koncie włamanie do kwiaciarni na terenie Sanoka. Do tego zdarzenia doszło we wrześniu 2009 roku.  Nieletni ukradł wówczas dwa aparaty fotograficzne, telefon stacjonarny, środki chemiczne, odzież, portfel z kosmetyczką. Łączne straty wyniosły wówczas około 2000 złotych.

Z uwagi na fakt, że  jeden ze sprawców w momencie włamania nie miał jeszcze ukończonych 17 lat, obydwoje  za swoje czyny będą odpowiadać jako nieletni. Materiały w te sprawie zostały skierowane do sądu rodzinnego.

KPP Sanok

04-07-2011

Tagi: ,



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.