Weekendowe szaleństwo w Pani K

04-03-2011

SANOK. Czeska formacja DVA w ciągu ostatnich lat stworzyła swoje autentyczne brzmienie , które stanowi syntezę folku oraz muzyki elektronicznej. Już w najbliższą niedzielę zaprezentuje się przed sanocką publiką w Klubie Pani K.

4 marzec 2011, piątek, 21:00 -Dj Homer; funky, old school disco, break, hip hop, wstęp 5 zł

5 marzec 2011, sobota, 21:00 -Filmowe party do białego rana!

6 marzec 2011, niedziela, 20:00 -Koncert zespołu DVA!, Bilety: 11 zł

DVA:
Cyrk, beatbox, cabaret, tango, avantpop, akustyczne electro oraz elektroakustyka.  Dva łączy głosy z akustycznymi instrumentami, które wirują w zloopowanej rzeczywistości, o której wokal opowiada w uniwersalnym języku. Dva to folk  wyimaginowanych narodów, które nie istnieją w świecie szarych ludzi. Ten świat istnieje gdzieś między północą a południem, gdzie dva znaczy 2. Koncertowi  towarzyszyć  będą analogowe wizualizacje. DVA to eksplozja pomysłów przełożona na urocze alternatywne piosenki.

Ich muzyka jest określana terminem crossover, ponieważ łączy w sobie wiele stylistyk takich jak: elektro (muzyka elektroniczna), avant-pop(muzyka, która przetwarza to, co się dzieje w kulturze masowej w nową jakość), beat-boxing (sztuka rytmicznego tworzenia dźwięków – np. perkusji, linii basowej, skreczy – za pomocą narządów mowy). Odwołuje się do psychodelicznego grania w stylu Coco Rosie (amerykański duet założony w 2003 roku przez siostry Sierrę i Biancę Casady). Dźwięki, które sami artyści nazywają folklorem nieistniejącego narodu – tworzą wielobarwny kolaż muzyczny. Wizja bez ograniczeń, cyrkowa zabawa gatunkami, nowoczesny kabaret.

Akustyczno-elektroniczne duo DVA powstało wiosną 2006 roku krystalizując się podczas wspólnego nagrywania audycji sci-fi na podstawie twórczości Isaaca Asimova. W ich muzyce można wyczuć wpływy tanga, kabaretu, cyrku, popowych piosenek. Ich pierwszy „prawdziwy” album „Fonok” jest właśnie w tym klimacie.

W ciągu dwóch lat zagrali ponad 100 koncertów w Czechach, a także na Słowacji, w Rosji, Francji, Austrii, Polsce i na Węgrzech. Stworzyli też soundtracki do niemego filmu „Gabinet Doktora Caligari” oraz krótkich filmów Georga Meliesa. Są również autorami muzyki do performancu Teatru The Dno, gry komputerowej „Nadraka”, filmu animowanego „Garden Closed”. W 2007 założyli swoją własną „kuchnię” – Label Home Table, w którym wydali swoje albumy CD-r.

Koncertom zawsze towarzyszy ciekawa oprawa wizualna. Jeśli chcesz się przekonać, ze czeska muzyka to nie tylko Jozin z Bazin – koniecznie przyjdźcie na koncert czeskiej grupy DVA.

Skład:
Bára Kratochvílová – vocal, saksofon, clarnet, melodica, dziecięce piano, monchichi.
Jan Kratochvíl – vocal, gitara, kuchenny beatbox

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.