Z REGIONU: Porwanie i grabież w Brzozowie

16-12-2011

BRZOZÓW. Policjanci wydziału kryminalnego brzozowskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło w nocy z 11 na 12 grudnia br. Okazali się nimi trzej młodzi ludzie. Sprawcy zaatakowalii mieszkańca Niebocka, wsadzili go siłą do samochodu i wywieźli w rejon brzozowskiego przysiółka „Podlesie”.

Ich łupem padło blisko 4000 zł i telefon komórkowy. Wczoraj wobec napastników Sąd Rejonowy w Brzozowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Do napadu doszło w nocy z 11 na 12 grudnia br. kilka minut po północy. Trzech młodych mężczyzn wykorzystując stan upojenia alkoholowego mieszkańca Niebocka doprowadziło go do stanu bezbronności, siłą wsadziło do samochodu, a następnie wywiozło w rejon brzozowskiego przysiółka „Podlesie”. Ich łupem padło blisko 4000 zł i telefon komórkowy. Sprawcy odjechali z miejsca przestępstwa pozostawiając mężczyznę.

O zdarzeniu poinformował brzozowską Policję sam pokrzywdzony. Zaalarmowani policjanci niezwłocznie przystąpili do działania. W oparciu o zapis monitoringu i informacje, funkcjonariusze wydziału kryminalnego w przeciągu trzech dni ustalili i zatrzymali sprawców tego rozboju. Okazali się nimi trzej młodzi ludzie w wieku 19, 20 i 21 lat. Są to mieszkańcy powiatu rzeszowskiego i sanockiego.

Zatrzymani usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi kara od 2 do 12 lat więzienia. Wczoraj na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Brzozowie zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

KPP Brzozow

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.