Złodzieje zatrzymani podczas sprzedaży łupów

05-03-2012

POLAŃCZYK. W piątek zaledwie kilka godzin po kradzieży złodzieje zostali zatrzymani przez Policję. Dwóch młodych mieszkańców Polańczyka próbowało sprzedać w Lesku 11-kilogramowe butle gazowe. Jak się okazało – pochodzące z włamania.

 

Policjanci ustalili, że sprawcy mają na swoim koncie wiele innych włamań w Polańczyku i okolicach.

Policjanci wydziału kryminalnego leskiej komendy zatrzymali wczoraj dwóch mieszkańców Polańczyka, 20-latka i jego starszego o rok kolegę. Młodzi ludzie próbowali sprzedać w Lesku butle gazowe, których pochodzenia nie potrafili wyjaśnić.

Funkcjonariusze ustalili, że kilka godzin wcześniej, w nocy, młodzi ludzie udali się na teren jednego z ośrodków wypoczynkowych w Polańczyku i tam włamali się do metalowej klatki z butlami gazowymi. Kradzione rzeczy ukrywali w lesie nieopodal swojego domu, w kryjówce wykopanej w ziemi. Wśród ukrytych przedmiotów znaleziono rzeczy pochodzące z innych kradzieży, których młodzi ludzie dopuścili się w ostatnich miesiącach w Polańczyku i jego okolicach.

W świetle prawa za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.