18-latek kradł kosmetyki z apteki, a później sprzedawał je podając się za akwizytora

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali 18-latka, który kilkakrotnie z tej samej apteki ukradł kosmetyki. Pochodzące z kradzieży kremy sprzedawał przypadkowym przechodniom podając się za przedstawiciela handlowego. W trakcie postępowania okazało się, że pomagał mu 15-letni kolega.

Końcem października doszło do kilku kradzieży kosmetyków z apteki przy ul. Mickiewicza w Sanoku. Policjanci prowadzili czynności w celu wykrycia sprawcy, który w kilkudniowych odstępach zabrał pięć zestawów kosmetyków o łącznej wartości 549,5 zł.

Znając rysopis sprawcy, wczoraj około godz. 19 w Sanoku przy ul. Przemyskiej funkcjonariusze sanockiej jednostki Policji zatrzymali młodego mężczyznę, który pasował do opisu. Po przywiezieniu go do komendy, w trakcie rozpytania 18-letni mieszkaniec powiatu sanockiego przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Ponadto policjanci ustalili, że w kradzieżach pomagał mu 15-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który odwracał uwagę personelu umożliwiając sprawcy zabranie kosmetyków z półki. Złodziej następnie sprzedawał je przypadkowym przechodniom po okazyjnej cenie podając się za akwizytora.

Zebrane materiały trafią do sądu.

 

źródło: KPP Sanok,
foto: sxc.hu

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."