Blisko 700 osób bez prądu. Trwa usuwanie awarii po burzy

SANOK / PODKARPACIE. Do wieczora pracownicy Rejonu Energetycznego Sanok będą usuwać awarie, które spowodowała burza. Jest nadzieja, że do tego czasu wszyscy mieszkańcy obszaru obsługiwanego przez Rejon Energetyczny w Sanoku będą już mieli prąd.

Potężna  burza, która przeszła wczoraj wieczorem nad Podkarpaciem doprowadziła do wyłączenia 12 linii średniego napięcia  i 66 stacji transformatorowych w powiecie sanockim, leskim, brzozowskim i bieszczadzkim. Z tego powodu o godz. 7 rano blisko 700 mieszkańców tego rejonu pozostawało bez prądu.

- Uszkodzenia już zlokalizowaliśmy i trwa ich naprawa – informuje Mirosław Kusak,  z- ca dyrektora  Rejonu Energetycznego Sanok.

Awarie wystąpiły m.in. w Bykowcach,  Tarnawie Dolnej, Czaszynie, Tarnawie Niżnej i Mucznem.

Energetycy od rana pracują przy ich usuwaniu. Jak inf. dyr. Kusak dzisiaj wszystkie wyłączone linie i stacje mają odzyskać sprawność.

Na Podkarpaciu burza spowodowała największe problemy w powiatach rzeszowskim i sanockim. W całym województwie około 7 tysięcy odbiorców było pozbawionych dostępu do energii elektrycznej.

foto: sxc.hu

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."