Kanadyjczyk Justin DaCosta wzmacnia obronę mistrzów Polski

Kanadyjczyk z portugalskim paszportem Justin DaCosta został nowym zawodnikiem Ciarko PBS Bank KH Sanok. 29-letni obrońca ostatni sezon spędził w szkockim Fife Flyers.

Justin DaCosta urodził się 10 maja 1985 roku w Mississauga w Kanadzie. Ma 178 cm wzrostu i waży 83 kg. W 2010 roku otrzymał portugalski paszport, skąd pochodzi jego rodzina.

Karierę rozpoczął w Brampton Capitals, a przez następne cztery sezony szkolił się w lidze OHL, gdzie przywdziewał barwy trzech klubów. Następnie przez trzy lata studiował na uniwersytecie New Brunswick rozgrywając w lidze CIS 92 spotkania i notując 57 punktów za 24 gole i 33 asysty. W pierwszym sezonie zdobył mistrzostwo ligi zostając wybrany do drużyny debiutantów sezonu.

Po skończeniu szkoły występował w ligach ECHL, IHL, CHL i AHL. W Europie zadebiutował we francuskim Chamonix, ale w trakcie sezonu odszedł do węgierskiego zespołu SAPA Fehervvar AV19. W lidze EBEL rozegrał 37 spotkań zapisując 2 gole i 7 asyst. Po sezonie wrócił zza ocean, gdzie występował w Elmira Jackals z ECHL. Sezon zakończył w fińskim KooKoo z drugiej ligi Mestis. Ostatni sezon spędził w szkockim Fife Flyers (EIHL), gdzie w 53 spotkaniach zanotował 34 punkty za 7 goli i 27 asyst. Na ławce kar spędził 97 minut kar.

- Już w poprzednim sezonie Sanok był mną zainteresowany, a teraz po rozmowie z kolegami, którzy grali w Sanoku zdecydowałem się na podpisanie kontraktu. Słyszałem od nich same dobre rzeczy i wierzę, że w nowym klubie będziemy odnosić sukcesy -mówi Justin DaCosta.

- Justin to szybki, techniczny i twardo grający obrońca. Cieszę się, że udało się sprowadzić Justina do Sanoka, bo na brak ofert z innych klubów w Europie nie narzekał. Na pewno kibice Sanoka i nie tylko będą zadowoleni z tego, co Justin wniesie do drużyny i polskiej ligi – dodaje menadżer Rafał Omasta.

- To jeszcze nie koniec transferów zza oceanu – zapewnia prezes Ciarko PBS Bank KH Sanok Waldemar Bukowski.

źródło: Ciarko PBS Bank KH Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."