Koło teatralne PWSZ. Pierwszy spektakl już w maju! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Od roku w sanockiej PWSZ odbywają się zajęcia teatralne, prowadzone przez dr Tomasza Chomiszczaka. Pierwsze zmagania młodych aktorów z publicznością będziemy mogli zobaczyć już w maju. Spektakl to jedna z imprez towarzyszących sanockim juwenaliom. Artyści zapraszają!

Koło teatralne działa w PWSZ od roku akademickiego 2006/2007. Wcześniej zajęcia były prowadzone przez dr Jolantę Mazur-Fedak i w ramach nich corocznie odbywały się przygotowania do konkursu recytatorskiego. W roku 2008 artyści zrealizowali i wystawili w czasie juwenaliów sztukę pt. „Rzeka” autorstwa Michała Walczaka (młodego dramaturga z Sanoka).

Koło przeszło małą metamorfozę w ubiegłym roku. Zmienił się nie tylko skład, ale także opiekun. Przez cały rok uczestnicy kształcili swój aktorski warsztat, a teraz szykują się do pierwszego występu. Wiemy, że premiera planowana jest na 30 maja i będzie to jedna z imprez towarzyszących sanockich juwenaliów.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."