Malowniczo usytuowany amfiteatr chlubą Polańczyka (ZDJĘCIA)

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. Turyści, którzy tego lata odwiedzali Bieszczady, a konkretnie Polańczyk mogli wziąć udział w imprezach organizowanych w nowo otwartym amfiteatrze, który usytuowano przy ul. Zdrojowej tuż przy Jeziorze Solińskim. Obiekt prezentuje się imponująco i z pewnością będzie tętnił życiem podczas wakacji.

W 90% amfiteatr w Polańczyku finansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007-2011. Nazwa projektu to: „Polańczyk i Schidnica – wykorzystajmy razem nasz potencjał turystyczny i kulturowy dla poprawy konkurencyjności Bieszczadów”. Cała inwestycja pochłonęła 1,2 mln zł.

Obiekt może pomieścić 2 tys. widzów. Posiada 500 miejsc siedzących i 1500 stojących.

Amfiteatr położony jest w pięknym miejscu. Otoczony drzewami, tylko o kilkadziesiąt metrów oddalony od zatoki Jeziora Solińskiego. Aby dojść do miejsc siedzących dla publiczności, turyści przechodzą przez zadbany park.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

z1

Picture 1 of 13

 

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."