Autosan wygrał z Solarisem i Ursusem. Ziarnko do ziarnka, a sukces nadejdzie

16-05-2017

SANOK / PODKARPACIE. Autosan wygrał przetarg na dostawę autobusów Sancity 12LF do Nowej Soli. Otwarcie ofert nastąpiło w dniu 15 maja. Jest też duża szansa, że dostarczy autobusy do Łomianek. Sanocka spółka dzielnie radzi sobie na rynku, konkurując cenowo, ale bardzo dobre opinie zyskuje też na testach.


Jak podaje portal Infobus, w Nowej Soli Autosan rywalizował z Ursusem i Solarisem. Nasza spółka zmieściła się w budżecie i z kwotą 3 788 400 zł brutto wygrała zamówienie na zakup czterech autobusów klasy MAXI. Była to najniższa kwota.

Ten sam skład oferentów wziął udział w przetargu na dostawę autobusów do Łomianek. Zamówienie złożyła spółka Komunikacja Miejska. Dotyczy ono dwóch sztuk autobusów klasy MAXI. Otwarcie ofert nastąpiło w dniu 12 maja. Autosan za dwa autobusy Sancity 12LF zaoferował sumę 2 088 294,00 zł brutto, co jest zgodne z budżetem przeznaczonym na ten cel i stanowi najniższą kwotę. Trochę wyższą dał Ursus. Natomiast Autosan zaproponował najszybszy termin terminem dostawy: 89 dni od daty podpisania umowy. Konkurenci zobowiązali się, że dostarczą pojazdy w terminie 120 i 150 dni.
Rozstrzygnięcie przetargu zależy od oceny technicznej.

autosan

foto: archiwum Autosan

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Komentarzy: 43 do “Autosan wygrał z Solarisem i Ursusem. Ziarnko do ziarnka, a sukces nadejdzie”

 1. Vuli pisze:

  Czyli 6 autobusów.. Miazga…

 2. Autor pisze:

  BRAWA dla Autosanu, a frustraci znow przy kompach – wypada trzepac glupoty jak kretyn ‚Vuli’

 3. MAK pisze:

  I można coś zrobić.PO robiło tylko dla siebie i wybrańców.nie obchodziło ich społeczeństwo,oszukiwali nas,

 4. sx pisze:

  Może skończy się ten POwski marazm!!!!

 5. x-ray pisze:

  ,,Wychodziło??”-wypychano za tory i stały w błocie bez tylnych mostów , aż je dowiozą z RABY-/Węgry/- potem wpychano na końcówkę montażu i 2x ta sama robota – fakt wszystkie dachy w Sanoku te blaszane dziwnie były w kolorze farby podkładowej łudząco podobnej do aktualnie używanej w produkcji ,a odpady kątownika 45×45 zimnogiętego miały dł 1100 mm /takie były traktowane jako odpad -a zespawane dawały 2,2m czyli jak w sam raz słupek do ogrodzenia /..to były czasy aż się komunistyczna łza w oku kręci

 6. SeBa pisze:

  Komorowski i PO bedzie juz do końca mojego życia kojarzyc sie z obiecankami. Pamietam jak Komorowski w czasie wizyty w sanoku obiecywał wielką pomoc dla Autosanu i Hut Szkła w Krośnie… Skończyło sie na tym że nawet paluchem nie kiwnęli w naszą strone.

  • Abca pisze:

   Bredzislaw w kampanii wyborczej i cale to pelo woleli jeździć niemieckim autobusem ,a PIS wybrał i postawił na Autosan i byl: Szydłobus i Dudabus.Posłowie platfuski oszukaliscie załogę Autosanu i tych wszystkich ,którzy sa związani z fabryką i tego wam dranstwa nie zapomnimy-głosowanie na was to strata glosu

 7. Ksu pisze:

  Brawo!
  Oby jak najwięcej takich informacji. Życzę nam wszystkim żeby Autosan odżył, w końcu byłaby konkurencja na rynku pracy w Sanoku a nie Zmowa ADR,pass, Japończyk i groszowe zarobki za ciężką pracę!

 8. MB pisze:

  do rsa…15 dziennie w najlepszych latach,ale 6 000 ludzi robiło

 9. ROMAN LIBOWICZ pisze:

  MIŁO MI ŻE SIĘ RUSZYŁO, OBY!!! TAK DALEJ. I KURW.!!! BEZ POLITYKI DU..I!!!! POZDRAWIAM UKOCHANY SANOK!!!!!!!

 10. A PO 8 lat ratowalo Autosan i bidaki nie zdążyli... pisze:

  Za mało mieli czasu…

 11. Krzyś PO w ciagu 8lat nadrobiło 70 letnie zaległości pisze:

  po wojnie. A pozatym Macierewicz bomby miał robić w autosanie i co?.

 12. Ukasz pisze:

  Szacun ;-) niech się JELCZ ze swymi 500 autkami dla wojska uczy wygrywać przetargi. Solaris ze swymi busikami, które setkami wysyła na Zachód, niech sie schowa.

  Kto by pomyślał, że aż CZTERY autobusy….
  Niesamowite.

  P.s. Dojadą o własnych siłach, czy będzie tak jak z tymi wysłanymi do Lublina?

 13. ROMAN LIBOWICZ pisze:

  te ANONIM PIERDO…SIĘ!!!

 14. PO w ciagu 8 lat nadrobilo... efekty upadlosci Autosanu, stoczni i innnych... pisze:

  Nie pisz bzdur

 15. hedon pisze:

  Jeździłem Solarisem miejskim, są o wiele lepsze niż Aftosan, na CNG, są cichsze i wygodniejsze.

 16. Anonim pisze:

  Jaki poziom wypowiedzi takie autobusy.W ubiegłym roku dowiedziałem się od magików SPGK, że nowe, długie autobusy,które latem podczas upałów miały włączone ogrzewanie są właśnie tak skonstruowane aby chłodziły przgrzane silnik.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.