Czy świadkowie składali fałszywe zeznania w sprawie policjanta z Nowosielec? Na razie nikomu nie postawiono zarzutów

08-05-2017

SANOK, NOWOSIELCE / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Sanoku prowadzi postępowanie w sprawie składania fałszywych zeznań przez świadków zeznających w sprawie policjanta z Nowosielec. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

- Jest prowadzone śledztwo z art. 233 par 1 Kodeksu Karnego – informuje prokurator rejonowa Izabela Jurkowska-Hanus, szefowa Prokuratury Rejonowej w Sanoku. – Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów – dodaje.

Podkreśla także, że prokurator prowadzący sprawę zasięgnął już opinii biegłego.

Chodzi tutaj o przestępstwo dotyczące składania fałszywych zeznań przez świadków zeznających w sprawie oraz te osoby, którym przysługiwało np. prawo do odmowy zeznań albo nie udzielania odpowiedzi na pytania. Nie skorzystały one jednak z tego uprawnienia i zeznawały fałszywie.

Zgodnie z kodeksem karnym za składanie fałszywych zeznań grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast osobom, które nie skorzystały ze wspomnianego przywileju i w zeznaniach minęły się z prawdą, grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Przypomnijmy, że jest to pokłosie śledztwa w sprawie prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, o co był podejrzewany policjant z sanockiej komendy. Jak poinformował prokurator Zbigniew Piskozub, szef brzozowskiej prokuratury, ustalono, że to on kierował Audi A6, ale nie ma dowodów na to, że mógł tego dnia pić alkohol.

- Co do niektórych świadków zachodzi uzasadnione podejrzenie o składanie fałszywych zeznań. Materiały w tej części wyłączono do odrębnego postępowania – mówił wówczas Zbigniew Piskozub.

policjant nowosielce

foto: zdjęcie poglądowe/archiwum eSanok.pl

Paulina Ostrowska

ZOBACZ TAKŻE:

NOWOSIELCE: Policjant: Nie piłem i nie jechałem. Prokuratura: Na pewno kierował funkcjonariusz

„Policja w policji” bada okoliczności kolizji, w której mógł uczestniczyć sanocki funkcjonariusz

Czy nietrzeźwy policjant uciekł z miejsca kolizji? Jest postępowanie pod nadzorem prokuratury (ZDJĘCIA)

NOWOSIELCE: Sprawa sanockiego policjanta pod lupą prokuratury i BSW

Pracownia

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.