PODKARPACIE: Śmiertelny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyje 24-letni motocyklista. Zderzenie zarejestrowała kamera (VIDEO, ZDJĘCIA)

14-07-2017

PODKARPACIE. W środę wieczorem ropczyccy policjanci pracowali na miejscu wypadku w Sędziszowie Małopolskim. Doszło tam do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 70-letni kierujący peugeotem, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. 24-latek kierujący jednośladem wskutek ciężkich obrażeń, zmarł w szpitalu.

Policjanci pracowali na miejscu wypadku w Sędziszowie Małopolskim. Około godz. 18 doszło tam do zderzenia motocykla i samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący peugeotem, włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście. 24-latek kierujący motocyklem doznał poważnych obrażeń. Po przewiezieniu do szpitala mężczyzna zmarł. Policjanci ustalili, że kierujący peugeotem był trzeźwy.

Na miejscu policjanci wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

źródło: KPP Ropczyce

Komentarzy: 45 do “PODKARPACIE: Śmiertelny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyje 24-letni motocyklista. Zderzenie zarejestrowała kamera (VIDEO, ZDJĘCIA)”

 1. ćześć jego pamięci pisze:

  Można przypuszczać z jaką szybkością jechał motocyklista jak nie ma na trasie policji to się dzieje ryki i bzyki.

  • hedon pisze:

   Zapytaj się policjantów kto spowodował wypadek, oszołomie.

  • Wujek dobra rada pisze:

   Na filmiku widać jak motocyklista ewidentnie jedzie z nadmierną prędkością.
   Kierowca wg mnie nie winny, nie można reagować prawidłowo w zderzeniu z owczym pędem po prędkość jaką prezentują użytkownicy jednośladów.
   Mam nadzieję że sąd będzie wyrozumiały dla niego. Nigdy nie wiadomo kiedy w nas przywali jakiś nieodpowiedzialny kierowca motocykla.

   • Romek kierowca pisze:

    pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_ograniczonego_zaufania

    Zasada ograniczonego zaufania – zasada stanowiąca, iż zarówno każdy uczestnik ruchu drogowego, jak też inna osoba znajdująca się na drodze oraz w jej otoczeniu, ma prawo liczyć, że inni uczestnicy ruchu przestrzegają przepisów kodeksu drogowego, chyba że aktualne zachowanie jakiegoś uczestnika stanowi uzasadnione podejrzenie do odmiennego jego zachowania.

    Kropka możesz pluć na rowerzystów(też mnie wkwiają), motocyklistów, pieszych ale wina i tak jest dziadka. Motocyklista na drodze z pierwszeństwem liczy że żaden pajac nie będzie mu próbował mu wymusić, a dziadzio jak się nie czuje na siłach powinien czekać aż będzie miał drogę wolną po horyzont.

   • FAKTY pisze:

    O kurcze.
    Motocyklistę widać już w 11,76 sekundzie. W samym skraju okna.
    Po przeniesieniu tego na mapę wychodzi odcinek 75,5 m.
    Natomiast czas przejazdu wychodzi 2,080 s.

    A to daje prędkość średnią odcinka – 130,7 km/h!!!

  • FAKTY pisze:

   Na podstawie filmiku, map Google, położenia kamer wynika:

   Odległość od domku do skrzyżowania 48m (po uwzględnieniu perspektywy kamery rzecz jasna)
   Czas od pojawienia motocykla od domku do uderzenia w auto – 1,52 sek.
   Prędkość średnia odcinka motocyklisty UWAGA !!! – 113,68 km/h

   Dziękuję za uwagę.

   • Romek kierowca pisze:

    Widać że redaktor Faktów, sam byłem ciekaw ile kierowca motocykla zasuwa jednak nagranie jest słabe, trudno ocenić odległości pomiędzy kamerą budynkami i drogą nie będąc tam i nie widać na nagraniu słupków po których łatwo by było określić prędkość (umieszczanych co 100 metrów), a twoje odległości są wyssane z palca zresztą co chwile wychodzi ci inna prędkość.

   • Wujek dobra rada pisze:

    Znasz Google mapa i street view?
    Tam sobie znajdź Kamery z których jest filmik, przenosisz to na mapę.
    Jakość jest jaka jest ale widać klatka klatce kluczowe momenty. Mam nadzieję że nagranie będzie kluczowym dowodem w sądzie i kierowcę uniewinnią, mało tego mam nadzieję że dostanie odszkodowanie za zniszczone mienie.

    Różne wyniki są poprostu dlatego, bo są przeanalizowane przeze mnie dwa momenty w których pojawia się motocyklista. Wyniki są logiczne gdyż wynika z nich zmniejszająca się średnia prędkość odcinkowa. Jak znajdę czas podrzucę link zdjęcia z analizą tego zdarzenia.

   • Wujek dobra rada pisze:

    Kolejna ciekawostka

    240 m od miejsca wypadku jest znak ograniczenie prędkości 70km/h.
    Mi wychodzi z oblicznień że w momencie uderzenia motocyklista miał prędkość między 95-100 km/h na liczniku.

   • Wujek dobra rada pisze:

    drive.google.com/file/d/0Bz4JyZPUlT70ODRReUREVGhrRjA/view?usp=sharing

    Zapraszam do zapoznania się z pomniejszą analizą tego zdarzenia. Będę wdzięczny za uwagi w komentarzach.

   • serio? pisze:

    a teraz weź poprawkę na obiektyw szerokokątny…

   • Wujek dobra rada pisze:

    To nie ma znaczenia bo odległości biorę z mapy rzutowanej z góry, natomiast filmik dostarcza mi dane z czasem i punkty zdarzeń. Wiadomo to nie są dane rzeczywiste, ale w przybliżeniu, mogą być odchylenia w górę lub dół. Wartości prędkości i tak wychodzą zawrotne.

    Fakt jest taki że jakby jechał te 70 to by żył, bo fizycznie nie mieliby się możliwości spotkać.

   • m pisze:

    jak by jechał 70 to by też na dziadku wylądował, choć tak jak mówisz skończyło by się tylko na siniakach, albo złamaniu. Droga hamowania motoru jest zdecydowanie większa.

   • Wujek dobra rada pisze:

    Słuchaj, jakby jechał tak jak jest na znaku to by się spotkali po minimum 18 sek. od czasu jak dziadek zaczął manewr włączania się do ruchu. Droga jest tam jednopasmowa od 110 m. A dziadek włączał się tak że przecinał zaledwie jeden pas.
    Do tego wykonywał ten manewr energicznie tak jakby znał to skrzyżowanie. dlatego sądzę, że nieistotny jest tu wiek kierowcy auta, bo niezależnie od niego nikt zdrowy nie wykona poprawnie tego manewru przy założeniu że ktoś z lewej strony zbliża się z prędkością prawie dwukrotnie wyższą od dopuszczalnej na tym odcinku.

   • Ww pisze:

    Wy wszyscy znacie się że aż c h u j boli.A tak w ogóle Panie M to np. Honda cbr 929 hamuje lepiej niż Porsche 911 z ceramicznymi tarczami.

  • Yomaha xjr pisze:

   W niebie będziesz jeździł lepszym bracie tam szersze drogi są współczucie dla rodziny

 2. hedon pisze:

  70 letni kierowca… dwóch moich kumpli już tak zginęło, wymuszenie pierwszeństwa przez starszego kierowcę!!! Dlatego jestem za testami na wzrok i czas reakcji u kierowców po 65 roku życia!!! Wiele osób ginie przez to, że ktoś już jest niezdolny do kierowania pojazdami!!! To już nie jest zabawa tylko czyjaś śmierć, której można było uniknąć. Sory, jak zdrowie już nie pozwala, zamień auto na autobus, życie jest ważniejsze niż czyjeś lenistwo.

  • Wujek dobra rada pisze:

   A prędkość jednośladu cię nie zastanowiła?

   • wujek mietek pisze:

    gościu, dziadek po pierwsze nie zachował szczególnej ostrożności,po drugie wymusił pierwszeństwo i nie wiem co jeszcze, co do tego ma prędkość jednośladu jadącego drogą z pierwszeństwem, gdyby jechał wolniej… „…to by dziadkiem była”, puknij się

   • Wujek dobra rada pisze:

    Jak miał zachować? Przewidzieć przyszłość w kryształowej kuli? Motor 75 m od miejsca wypadku miał ze 170 km/h na liczniku. Żaden normalny kierowca nie zareaguje prawidłowo w tych warunkach. to są sekundy, obrót głową w lewo, prawo zabiera z 2-3 sek. A tutaj gość na motorze pojawił się znikąd i pokonał na filmiku dystans 75m w 2,080 sek. !!!!!

   • wujek mietek pisze:

    wymień baterie w kalkulatorze bo za każdym razem inna wartość ci wychodzi a poza tym widzę, że z ciebie „znafca”, mam nadzieję, że nie spotkamy się na drodze bo szkoda mi auta

  • marian pisze:

   Zgadzam się.Są osoby po 60 które nie powinny prowadzić pojazdów.

  • Anonim pisze:

   A na motor uprawnienia dawać po 50

  • Wujek dobra rada pisze:

   Hihot losu
   70 letni kierowca
   70 ograniczenie prędkości na odcinku drogi którym jechał motocyklista

  • Ewelina pisze:

   W pełni się z Tobą zgadzam. Dziadek wyjeżdża na drogę i nic nie widzi oprócz przedniej szyby w swoim samochodzie. Myśli że sam jest na drodze i nie patrzy do lusterek włączając się do ruchu i takie później są skutki.

   • Wujek dobra rada pisze:

    Dziewczyno mam nadzieję że nie masz prawa jazdy, bo jeżeli przecinasz drogę pod kątem 90 stopni i patrzysz w tym czasie lusterka, a nie na boki… to tylko krzyżyk na drogę.

 3. pamiętam pisze:

  z filmu jednoznacznie wynika, że dziadek wymusił pierwszeństwo na lewoskręcie, mozna też przypuszczać z jaką prędkością musiał jechać motocyklista!
  btw
  Podobnie było, jak młody Wałęsa miał wypadek i wina była kierowcy!

  • Wujek dobra rada pisze:

   To właśnie dlatego jest reforma sądownictwa żeby wina była Wałęsy gdy faktycznie była bo zapierdzielał i nikt normalny nie zareaguje na takie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy motocykla.

 4. ks pisze:

  12 sekunda filmu-pomiędzy budynkiem a tirem widać z jaką prędkością jechał motocykl.Też jeżdżę motocyklem ale zdaję sobie sprawę że też chodzi w tym wszystkim o MOJE ŻYCIE.Szkoda chłopaka.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 5. kleks pisze:

  Motocyklista jadąc jak wariat nie wziął pod uwagę, że po drogach poruszają się dziaki z refleksem zółwia i wzrokiem kreta.

 6. kris.art pisze:

  Mylicie pojęcia: „Motocyklista” to kierowca jednośladu poruszający się po drogach wg. obowiązujący przepisów i jest ich ok 5% spośród wszystkich kierowców jednośladów. Reszta czyli 95% to (nie bójmy się tego określenia) bandyci drogowi. Wyprzedzają z prawej, „na trzeciego”, przeciskają się na siłę między autami, a jak urwą komuś lusterko to byle jak najszybciej uciec. Notorycznie przekraczają prędkość, nie mówiąc już o podgiętych tablicach czy „tuningowaniu” wydechu żeby denerwować innych ludzi nadmiernym, niezgodnym z prawem hałasem.

 7. .....na was !!! pisze:

  Banda ignorantów w 20 letnich wypierdzianych przez faszystów samochodach wypisuje swoje „mondrosci” !!!!

 8. witek pisze:

  niemozliwa jest normalna reakcja przed tak jadącym pojazdem ! Skrecajac lub wyprzedzajac nie mam szans zobaczyc motocykliste jadącego z taką predkością, musiałbym ciągle patrzeć w lusterko wsteczne zamiast do przodu. Na filmie widac ze poszedł jak pocisk a później juz tylko dym, więc nawet jeśli 70 latek zorientował by sie, ze cos nadjeżdża to i tak wątpie zeby zdarzył opuscic skrzyżowanie.
  Możecie polemizować ile chcecie kto jest winny – chłopaka juz nie ma na tym świecie i nawet gdyby sąd skazał kierowce osobówki, to i tak to życia nie przywróci. Dlatego APEL do wariatów, zwłaszcza teraz, w sezonie. Szanujcie swoje zdrowie i życie, bo nici po racji, kiedy jest się kaleką.

 9. Laguna pisze:

  Przez starego buca chłopak poszedł do piachu

  • caramba pisze:

   Jakby jechał przepisowo to nic by się nie stało. A tak to selekcja naturalna, jednego idioty mniej, dobrze że nikogo innego nie zabił.

 10. Stary pisze:

  A czy ktoś wie czy tego posranca złapali co po hotelu turyście uczył się pisać aż dziwne
  M ze taka kanalia nauczyła się trochę pisac dobrze że niema wielu takich idiotow na tym świecie margines społeczedobbrze a a dobrze że mu zabrał prawko niech zapiepsza z buta jak jest matolem

 11. prędkość pisze:

  Prawda jest taka że nie ważne czy motocyklista miał 80km/h na liczniku czy 130 km/h wazne jest to ze to facet z peugeota wyjeżdżał z podporządkowanej i musiał ustąpić pierwszeństwa motocykliście którego było widać z daleka i słychać też z pewnością. wina jest jasna i gość powinien ponieść surową karę za nie zastosowanie się do przepisów i śmierć tego człowieka

  • o pisze:

   A komu miał ustąpić jak w momencie wyjazdu z podporządkowanej tego rajdowca jeszcze nie było widać?

  • Wujek dobra rada pisze:

   Gdybym ja w tym momencie się włączał do ruchu byłoby to samo!
   Jedyna różnica byłaby taka że pewnie by mi dzieci zabił bo ja w miejscu uderzenia mam foteliki a w nich małe dzieci.

   Nie ma mowy o winie kierowcy. Pierwszy złamał przepisy motocyklista wjeżdżając w strefę ograniczenia do 70km/h z prędkością przynajmniej 170 km/h!!!!

   • Anonim pisze:

    Ty jesteś opętany.sprzedaj tą skodę od Niemca i na nogach chory pojebie.Stary dido zabił człowieka i taka jest prawda.

 12. Anonim pisze:

  Foteliki dla dzieci obowiązkowe, dodatkowe strefy zgniotu i kurtyny powietrzne w nowszych autach wg najnowszych wymogów bezpieczeństwa.
  Niech ktoś mi wyjaśni- dla czego w takiej organizacji jak UE nadal można poruszać się motocyklem powyżej 40km/h. Rozumiem skutery i motorowery nie poruszające się szybciej, ale jazda na motocyklu to zbyt niebezpieczne działanie, szczególnie dla poruszających się na tym pojeździe. Nie piszę tego bo lubię bardziej kierowców samochodów, po prostu dla bezpieczeństwa motocykle dla cywili powinny być zakazane.

  • witek pisze:

   pójdźmy dalej! Bo co w takim razie z nożami, rowerami, igłami, maszynkami do mięsa, wiertarkami, windami itd itd itd. Istnieje bowiem zagrożenie życia z każdej strony! Proponuje w ramach rozsądku każdemu założyć kaftan bezpieczeństwa lub zamknąć sie w szafie.

 13. Cytat pisze:

  Żal mi was ludzie to co wypisujesz. To przeznaczenie miał mu dziadek wyjechać a on miał w niego z dużą prędkością uderzyć i zginąć. Każdy ma coś pisane tylko nie wiadomo jak gdzie i kiedy!!!
  Kondolencje dla rodziny.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.