Policjant był pijany w momencie wypadku. Jest zawieszony, grozi mu wydalenie ze służby

07-10-2017

SANOK, IWONICZ / PODKARPACIE. Pijanemu policjantowi z sanockiej komendy, który uczestniczył w wypadku drogowym w Iwoniczu, grozi nawet wydalenie ze służby. Obecnie jest on zawieszony w czynnościach służbowych na trzy miesiące.

Przypomnijmy, że chodzi tutaj o zdarzenie z 8 września, do którego doszło w Iwoniczu na ulicy Floriańskiej. Pijany 37-letni funkcjonariusz jechał na rowerze, przewożąc w foteliku swojego 15-miesięcznego syna. Jak wstępnie ustaliła krośnieńska policja nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą yaris i wjechał wprost pod koła pojazdu. Poważnych obrażeń doznał wówczas chłopiec, który śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do rzeszowskiego szpitala.

Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Krośnie. Śledztwo przeciwko podejrzanemu policjantowi prowadzone jest z art. 177 par. 2 k.k. w związku z art. 178 par. 1 k.k.. Oznacza to, że policjant po służbie umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Pijany doprowadził do spowodowania obrażeń ciała u dziecka, które realnie zagrażały jego życiu.

Podejrzanemu w tej sprawie grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

1027376714

Funkcjonariusza nie ominą konsekwencje dyscyplinarne

Zgodnie z art. 39 ust. 1 ustawy o Policji policjant został zawieszony w czynnościach służbowych na okres 3 miesięcy.

- Jednocześnie zostało wszczęte przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Policjantowi grozi odpowiedzialność karna w zależności od ostatecznej kwalifikacji prawnej czynu oraz kara dyscyplinarna w postaci: nagany, zakazu opuszczania wyznaczonego miejsca przebywania, ostrzeżenia o niepełnej przydatności do służby na zajmowanym stanowisku, wyznaczenia na niższe stanowisko służbowe, obniżenia stopnia lub wydalenia ze służby, zgodnie z art. 134 ustawy o Policji – informuje mł. insp. Andrzej Stępień, Komendant Powiatowy Policji w Sanoku.

Jak czytamy w przepisach, policjant ponadto zostaje zwolniony ze służby w przypadku: skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego, wymierzenia przez sąd prawomocnym orzeczeniem środka karnego w postaci zakazu wykonywania zawodu policjanta (art. 41 ust. 1).

Policjanta można natomiast zwolnić ze służby w przypadku: skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, inne niż umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego, gdy wymaga tego ważny interes służby, popełnienia czynu o znamionach przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, jeżeli popełnienie go jest oczywiste i uniemożliwia jego pozostawanie w służbie, upływu 12 miesięcy zawieszenia w czynnościach służbowych, jeżeli nie ustały przyczyny będące podstawą zawieszenia (art. 41 ust. 2).

- W pierwszych przypadkach zwolnienie jest obligatoryjne, natomiast w tych kolejnych już fakultatywne i zależy m. in. od wagi czynu, szkodliwości dla służby, czy też dotychczasowej opinii służbowej policjanta – precyzuje komendant.

Paulina Ostrowska

ZOBACZ TAKŻE:

Pijany policjant z sanockiej komendy spowodował wypadek. Grozi mu nawet 12 lat więzienia

15-miesięczny chłopczyk ciężko ranny po zderzeniu roweru z osobówką (ZDJĘCIA)

PORCELANOWY ZAKĄTEK IZMIR

Komentarzy: 42 do “Policjant był pijany w momencie wypadku. Jest zawieszony, grozi mu wydalenie ze służby”

 1. Wacław pisze:

  WYWALIĆ DZIADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

  • Jurek Siurek pisze:

   I Zastępca Gorecki wylatuje na emeryturę – dzieje się w sanockiej Komendzie 13 posterunek! Rok temu komendant Matyniak teraz ten wielki zastępca. Tacy wspaniali policjanci, młodzi nieskalani komuną?

 2. SS pisze:

  Psi hut dzielnicowym to kpina wywalić menela na zbity pysk
  Jak wam nie wstyd trzymać darmozjada za pieniądze podatników ujeżdża starym żęchem po pijaku alkoholik jeszcze babę wpier dolil na muke bezmózgi trol wstyd i hańba menelu ty

 3. bub pisze:

  Czemu wywalać?każdy popełnia błędy,mógłby za kare np.pieszo patrolować teren wokół Alfy lub park.Dla dobra społeczeństwa.

  • Sanoczanka pisze:

   Jestem za.

  • patola pisze:

   Ty widzisz co piszesz ? śmieć ma 2 promile we krwi wsiada najebany na rower ze swoim malutkim dzieckiem naraża nie tylko swoje dziecko na śmierć ale również uczestników ruchu i ty masz czelność jeszcze pisać „Czemu wywala” „Każdy popełnia błędy” gdyby to był zwykły obywatel to już by dawno siedział w kiciu, tego psa wyjebać na zbity pysk ….. Ciekawy jestem czy prawo jazdy mu zabiorą xDD HWDP

   • polak pisze:

    Popieram te słowa ,ci śmiecie mają jakieś przywileje …bo mają odznaki ..są lepsi od normalnych obywateli ? Jakim prawem ..?? Nikomu się kryminału nierzyczy …Ale jemu za swoją nieodpowiedzialność…i za to co zrobił swojemu synowi ..i naraził innych normalnych ludzi ,proponuje .10 lat w celi ze sztywnymi grypsujacymi …to go nauczy …niepozdrawiam
    C H W D P

   • Norman pisze:

    Polak — Wszystkich się nie wrzuca do jednego wora są też osoby które są normalne i pracują w tej formacji!!! Jeśli chodzi o tego policjanta, wypiepryc z pracy zabrać prawko i w najlepszym wypadku zawiasy!!!

  • patola pisze:

   Mógłby równie dobrze za kare odsiedzieć 12 lat zakaz prowadzanie dożywotni!i na koniec w prezencie kutas do buzi

   • EHH pisze:

    czy wy aby nie przesadzacie?
    przypominam, że policja działa tylko na bazie przepisów więc oni nie są niczemu winni,, są tylko narzędziem. winni są ci idioci którzy wymyślają te wszystkie ograniczenia prędkości, debilne kary za jakieś bzdury itp.
    dzisiaj jadąc przez Sanok zwróciłem uwagę na znaki, dosłownie co 5-10m jakiś znak, bez kitu. szaleństwo. do tego roboty drogowe, korki, światła, kretyńskie wysepki i inne utrudnienia.

 4. Aaa pisze:

  Ciekawe, czy to ten sam jeżdżący prywatnie na RKRach, trąbiący i machajacy policyjną legitymacja przez szybe ???

 5. .. pisze:

  ss przetlumacz na polski ostatnią linijkę

 6. precz z milicją i Jaruzelskim pisze:

  guzik mu zrobią, dostanie strasznie surową karę nagany, i pewnie nagrody rocznej mu nie dadzą, a potem będzie służył dalej….. Myślę sobie tylko, że teraz kierowca samochodu (ten trzeźwy) będzie „dziwnym trafem” miał dużo więcej mandatów, kontroli, etc……

 7. obserwator pisze:

  Pytanie dlaczego jest taka cisza o policjancie z Nowosielec ???
  Czy wszystko pójdzie pod dywan??? podobno z wyrokiem sądowym nie można być policjantem ????
  Gdzie są dziennikarze ???

 8. Anonim pisze:

  Wiem jak to jest genialny mnie do teraz już cztery lata.

 9. marian pisze:

  Do AAA i SIuku : On jezdzi stara laguna na RKR i to z dzieckiem na przednim siedzeniu …. ?jesli sprawa pojdzie pod dywan lub bedzie dalej na służbie pchnę sprawe do Marszałka i telewizji ….\
  Dosc cyrków ww BESKU

  • aaa pisze:

   Na mnie „trąbił” na Dąbrówce Burak, jak wyjeżdżając z ul Okulickiego włączyłem sie w ruch, oczywiście w bezpiecznej odległości od nadjeżdżającego za mną w str. Krosna samochodu. Sygnałów dźwiękowych używał Burak aż do zjazdu na Brzozów.

  • aaa pisze:

   Wtedy, omijajac moj samochòd po lewej zwolnił i do szyby po swojej prawej pokazał mi …legitymacje, podejrzewam, ze swoją -policyjną.Czy tak zachowują się funkcjonariusze, ktorzy mają dbac o nasze bezpieczenstwo ?

  • Kot pisze:

   Wizenie na przednim siedzeniu nie jest zakazane… Poduszki mozna wylaczac

   • Tre pisze:

    Nie. Poduszki wyłącza się, jeśli dziecko jedzie tyłem,a on wozi przodem, od 15 sierpnia nie można wiezc dziecka przodem na fotelu pasażera.

 10. Boczek pisze:

  Nagłośnić zaprosić TVN

 11. . pisze:

  Kto porówna policjanta siedzącego za biurkiem i idącego na emeryturę świta do gościa co zapiernicza do 65 roku

 12. que pisze:

  ciekawe co będzie robić przez te 3 miesiące zawieszenia??? może pić dalej, tylko że teraz na umór

 13. Skulig pisze:

  Kierownictwo nie panuje nad funkcjonariuszami.Dlatego zmiany kadrowe się zaczęły. Odwołany I Zastępca Jerzy Górecki!! natychmiastowa emerytura 15 październik . Oj dzieje się, dzieje!

 14. Maryniak pisze:

  Górecki ten od ruchu drogowego mianowany na szefa kryminalnych ? Tolerował takie coś Pan Stępień? Panie Stepień idź ty tez na emeryturę i graj w piłkę!

 15. Kiedy to się skończy pisze:

  Reforma sadownictwa potrzebna od zaraz sędziego broni sędzia ,policjant policjanta sami się nadzorują , osądzają i proponują kary.Są jeszcze inni reprywatyzacyjni ,wyłudzacze.kolaboranci,zdrajcy itd.

 16. gość pisze:

  A jak tam spraw udziału w bójce funkcjonariuszy służby więziennej i policji która miała miejsce w Sanoku i w której to patrol policyjny dziwne decyzje podejmował biorąc uczestników do radiowozu wioząc ich gdzieś, a później znowu przywożąc ? …

  • 13 posterunek Sanok pisze:

   Maja mieć jakąś sprawę o zaniechania w dokumentacji. Ciekawe kto ich nadzoruje? Tym sanockim policjantom całkiem się pomieszało w głowach.Ryba się psuje od głowy. Mówią, że tam jedno bagno powstało , bez nadzoru , bez dozoru! Jak zastępca Górecki ma iść do cywila to za chwile wszystkich powiozą!

  • Anonim pisze:

   Policja taxi woziła uczestników bójki????

 17. gość pisze:

  No mnie bardziej chodziło o uczestników bójki, bo mieli albo mieli mieć zarzuty karne, a tu cisza, sprawa bodajże miała być prowadzona przez Prokuraturę w Brzozowie. Jeśli zaś chodzi o patrol „wożący uczestników” to również w kierunku sprawy karnej chyba szło, a nie tylko postępowania dyscyplinarnego, jak to wynikało z informacji w artykule.

 18. Casanowa pisze:

  Czy Gorecki to ten koleżka diwy z Cisnej ????

 19. Anonim pisze:

  Przelożeni w Sanoku takiego Pikuta tolerują. facet miał problem drogowy to go trzeba było przenieść z drogówki do innego wydziału a nie dopiero teraz . Rekcja spóźniona o wiele miesięcy. Jak gość , któremu zarzucają wydarzenie na drodze dalej kontrolował przez miesiące kierowców? Komendant pupa udaje, ze nie widzi bo Pikut to kolega Zastępcy Kom. Jurka GOreckiego! Towarzystwo wzajemnych adoratorów!

 20. Anonim pisze:

  Inni policjanci widza, ze Pigut może to robią co chcą na drogach! Ten sie nie bał bo by uciekł z miejsca zdarzenia gdyby nie ucierpiał dzidziuś!

 21. Dy pisze:

  Mam nadzieję że z dzieckiem wszystko ok a pan policjant sam się usunąć powinien takie mamy prawo w Polsce

 22. Enka pisze:

  Nie laguną, tylko meganką. I jeździ nadal więc prawka mu nie zabrali. Żenująca jest ta sytuacja, brawura i przekonanie o swojej nieomylności. Krośnieńskie media milczą.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.