„Skoro Lesko i Brzozów stać na baseny, to na pewno stać i Sanok”. 700 dni oczekiwania na Centrum Rehabilitacji i Sportu (FILM, ZDJĘCIA)

08-05-2017

SANOK / PODKARPACIE. 700 dni ma trwać budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, sanoczanie, turyści i sportowcy będą mogli korzystać ze wszystkich atrakcji w 2019 roku.

Dorota Mękarska

Według europosła Tomasza Poręby inwestycja w Sanoku ma znaczenie nie tylko dla naszego miasta, ale również województwa i całej Polski.
– Sanok dzięki tej inwestycji stanie się istotnym punktem na mapie polskiego sportu, na mapie szeroko rozumianej kultury fizycznej – podkreśla eurodeputowany. – Ta inwestycja w sposób naturalny przyspieszy rozwój Sanoka. W ślad za nią pojawią się inwestycje w bazę turystyczną, gastronomiczną i hotelową. Sanok ma szansę stać się dla Polaków prawdziwą bramą w Bieszczady.

Planowany koniec realizacji pierwszego etapu przewidziany jest na 29 września 2018 roku, ale całość będzie zakończona w 2019 roku.

7

Tomasz Polek, prezes firmy Karpat-Bud, która jest wykonawcą Centrum Rehabilitacji i Sportu podkreśla, że nie jest to łatwa inwestycja i każdy etap jej realizacji charakteryzuje się dużym stopniem trudności, począwszy od etapu projektowego.
–Teraz najważniejsze jest, aby zdążyć przed zimą położyć dach, by można było prowadzić prace wykończeniowe – podkreśla. – To jest nasz cel. Na razie idziemy zgodnie z harmonogramem i mam nadzieję, że będzie tak cały czas.

Koszt inwestycji oszacowany jest na około 39,5 mln zł. To znaczny wzrost w stosunku do pierwotnej wersji opracowanej w tej kadencji, która krojona była na miarę takiego miasta jak Sanok. Wstępnie ten koszt miał wynosić 20-25 mln zł. I choć dzisiaj wiele na temat finansowania budowy nie mówiono, ciesząc się z wbicia pierwszej łopaty, zasadne są pytania o montaż finansowy. Niestety pozostaje on nadal wielką niewiadomą.

Jarosław Stawiarski, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki zadeklarował, że powalczy o jak najwyższą dotację dla Sanoka, która może wynosić maksymalnie 50% kosztów. Jednak dzisiaj nie mógł zadeklarować, czy będzie to na pewno połowa kosztów, czy też mniej.
– Ta inwestycja jest naprawdę potrzebna polskiemu sportowi – uważa nasz rozmówca, przypominając, że rekomenduje ją sześć związków sportowych i osobiście jest jej sympatykiem. – Będę chciał, by Sanok otrzymał adekwatną dotację do tego, co tu się będzie działo. Dotacja powinna być wysoka, ale nie mogę powiedzieć jak duża. Nie tylko ja o tym decyduję.

Do Ministerstwa Sportu i Turystyki ustawiła się duża kolejka aplikujących o środki na budowę obiektów strategicznych. Sanok ma więc sporą konkurencję w tym wyścigu, również w naszym województwie. Nadzieja jednak w tym, że resort przychylnym okiem patrzy na Polskę wschodnią.
– Wschód powinien być bardziej dofinansowany, bo musimy zasypywać nierówności, które były przez ostatnich 8 lat – zaznacza sekretarz stanu.

Ostateczną decyzję o wysokości dotacji poznamy w pierwszej połowie czerwca.

Jak podkreśla burmistrz Tadeusz Pióro jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretnym montażu finansowym budowy basenów. Miasto stara się o dofinansowanie w kwocie 5 mln zł z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina. Zabiega też o środki z PFRON.
– Ta inwestycja trwa 3 lata – przypomina włodarz miasta. – Zaczyna się w tym roku, natomiast finał jest w 2019 roku. Liczę, że miasto spokojnie to udźwignie.

– Skoro na taką inwestycję stać Lesko i Brzozów, to na pewno stać i Sanok – uważa poseł Piotr Uruski. – To jest marzenie, które przewija się od ponad dekady. Myślę, że stać nas na zrealizowanie tego marzenia. Cały czas w Sanoku mówi się o basenie i my wychodzimy naprzeciwko tym oczekiwaniom.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Pierwsze łopaty wbite! Rozpoczęła się budowa sanockich basenów (FILM, ZDJĘCIA)

foto: Tomasz Sowa

Komentarzy: 58 do “„Skoro Lesko i Brzozów stać na baseny, to na pewno stać i Sanok”. 700 dni oczekiwania na Centrum Rehabilitacji i Sportu (FILM, ZDJĘCIA)”

 1. Ameon pisze:

  Brzozów już płaci cene za te baseny do 2 łacznie dokłada 600tysięcy złotych rok w rok ale jak trzeba robić igrzyska to trzeba podstrefy jak nie było tak nie ma gówna leją sie fosami i do potoków ale baseny są bo to jest nasz miś i nikt nam nie powie że go nie mamy

  • Wola mieszkańców pisze:

   Generalnie wszyscy chcą porządnego basenu.

   • Do Ameon pisze:

    Ludzie jeżdżą dziesiątki i setki kilometrów na baseny na Słowację albo, jak nie mają tyle czasu i pieniędzy do Leska i Brzozowa.
    Nie chodzi o to że to czyjś kaprys. Ludzie dzisiaj zwyczajnie chcą mieć basen w swoim mieście.
    Tym bardziej że poprzedni burmistrz przez 12 lat obiecywał.

   • Kris pisze:

    Niektórzy tak krytykowali Pióra, a tu się okazuje że spełnia obietnice. Za jakiś czas okaże się że zrobi to wszystko co poprzedni burmistrz tylko obiecywał…

  • rbrek pisze:

   Brzozów stać na basen? Pytam więc na który? Oszczędzanie na czym się da, na prądzie, na wodzie, na środkach basenowych, na miotłach, na szcztokach, na papierze toaletowym, do tego marne pensje pracowników odarte ze wszelkich dodatków typu stażowe czy dodatki szkodliwe… tak oto stać Brzozów na basen.

   • Sanok Mądrzejszy pisze:

    Dlatego w Sanoku powstanie centrum rehabilitacji i sportu. Przy pozostałych obiektach sanockiego MOSiR wszystko razem ma szansę na lepsze finansowanie. A wiadomo że do basenów zawsze się dopłaca…

   • !@$ pisze:

    Nie trzeba fachowca by od razu stwierdzić, że te idiotyczne „mądre” słówka powyżej wyklepał jakiś zakompleksiony sanocki palant, chcący zabłysnąć u pozostałych sobie podobnych a nie mający pojęcia o otaczającej go rzeczywistości… Powinni was pozamykać w rezerwacie i karmić resztkami z obiadu zebranymi ze stołów po obiedzie w każdym domu powiatu brzozowskiego…

  • Jestem wesoły..... pisze:

   A największy hipokryta to ten radny co to żone do SPGK wepchał – dyrektorowi Matuszewskiemu kłody na każdym kroku pod nogi pcha a na rozpoczęcie inwestycji przychodzi jakby nigdy nic i jeszcze facjate wystawia do zdjęć Ż E N A D A

 2. Aurelia pisze:

  Szkoda tylko, że Sanoka nie stać na porodówkę.

  • XXX pisze:

   Bedziesz miec na Olchowcach kolo policji.

  • wujek władek pisze:

   a czy to wina władz miasta ze lekarze nie chca pracowac w Sanoku lub poprostu jest brak lekarzy ???

  • Paszport RBR dla sanockiej paniusi pisze:

   Hehe.. dokładnie i teraz „wielkie” sanocki paniusie chcąc nie chcąc wyjeżdzają z brzozowskiej porodówy z tablicami RBR jak z wydziału komunikacji hehe ;-) A tak wam te co niektórym tablice nie pasują… Nic nie szkodzi, kogo to obchodzi… ;-)

 3. Do Aurelii to lekarze odeszli i porodowka upadla a nie Sanoka nie bylo stać pisze:

  Nie wprowadzaj ludzi w blad

 4. Centrum Rehabilitacji i Sportu to sukcrs Sanoka BRAWO pisze:

  Sukces

 5. MIESZKANIECPATAGONI pisze:

  Tak samo stać Lesko, Brzozów i Sanok, Tylko jak wybudują w Sanoku to padnie i Lesko i Brzozów i Sanok…

 6. Ja pisze:

  Trzeba na te baseny czymś dojechać. Na razie dziura na dziurze. Tyle kasy co wywalają rocznie na łatanie starczyło by na nowy dywanik i byłby spokój na kilka lat

  • RBR pisze:

   Akurat to drogi w Sanoku się bardzo poprawiły w ostatnim czasie. Przydał by się jeszcze remont Dąbrówki

   • Ja pisze:

    Właśnie Dąbrówkę miałem na myśli. Co z tego że załatali dziury jak łaty wystają ponad koleiny

   • Igor pisze:

    wydaje mi się, że dąbrówke wyremontują dopiero jak będzie obwodnica, teraz jej remont sparaliżowałby wjazd/wyjazd do miasta

   • Robson pisze:

    Przede wszystkim Dąbrówka to droga krajowa. Remont nie leży w gestii miasta.
    Baseny to za to zadania własne: poprawa komfortu życia mieszkańców, dostęp do obiektów sportowych itp

 7. UHAHAHAHAHAHAAAAA pisze:

  Stać nas uhahahaaaaa , po to sa testy dochodu gwarantowanego. PiS zrobił swój kawałek w konsultacji z odpowiednimi thinktankami i dlatego zaczął od 500+ (badania wykazały, że ten model w PL przejdzie; lubimy dzieci).
  Tłuszcza niedługo dostanie dochód gwarantowany w zamian za likwidację gotowki. A tłuszczy nie podskoczysz – taka jest zaleta demokracji. UHAHAHAHAHAHAaaaaaaaaaaa.

 8. Tyle lat obietnic a ONI to zrobili pisze:

  Mega

 9. Znajomy pisze:

  Koniecznie tor bobslejowy. Musi być i już. Durnie sanockie

  • hedon pisze:

   Rzeczywiście, to tak popularny sport, że bez toru saneczkowego Sanok zniknie ze sportowej mapy Polski

 10. WaldemarSraczkaBardzoRzadkieNazwisko pisze:

  No i po co ta błazenada z kaskami (w dodatku białymi) i kamizelkami?! Co im tam miało na łeb spaść? Najwyżej bocian się mógł zeznieczyścić. A poseł uRuski w brudnych butach na koturnie, bo mu kochania bozia wzrostu nie dała.

 11. Nie pisze:

  Centrum rehabilitacji…czyli teraz terapie zajecowe i szkoly specjalne beda przyjezdzac do Sanoka na basen, swietnie. Gdy w Lesku przyjezdza grupa takich ludzi to po prostu nie da sie wejsc do basenu bo oni nie potrafia sie zachowac a opiekunowie stoja sobie przy basenie i plotkuja… a teraz to wszystko bedzie okupywac nasz basen skoro bedzie rehabilitacyjny czyli glownie przeznaczony dla osob z uposledzeniami roznego rodzaju.

 12. rbrek pisze:

  Patrzę na te zdjęcia i jedno słowo mi się ciśnie ” P R O P A G A N D A”. Niebawem wybory – więc władza musi się pokazać…

 13. Czesiek pisze:

  Stać? Kogo stać tego stać. Miasta Sanok nie stać na „inwestycje” typu 20,5 mln czytaj 39,5 lub a raczej nawet na pewno więcej mln zł. To że ktoś coś chce nie znaczy że musi to mieć nawet w perspektywie trzech lat. Pzdury Pan prawi. Oby tylko ta „inwestycja” nie była tylko kosztem, tak jak słynne już na całą Polskę laptopy po 17 tys. za sztukę.
  Ps. co z bieżnią na Wierchach, za ile lat będzie można biegać na milionach?

 14. emigrant pisze:

  Ciekawe gdzie sa teraz przeciwnicy uni europejskiej, krytykanci, malkonenci. UNIA ble, UNIA źle. Tylko bez tej uni NIC by w sanoku nie bylo, ani basenu ani rynku galicyjskiego ani obwodnicy. Nie wspominajac ilu ludzi dostalo srodki na zalozenie firmy. Widze ze duzo ludzi pisze ze miasto doklada do basenow itd, jasne ze doklada jak sie nie unie zarzadzac, basen ma przynosic ZYSKI A NIE STRATY. Proste rozwiazanie. Ja idac z 2 dzieci na basen place Uwaga całe 7 funtow i druga uwaga nie za godz tylko moge byc ile fabryka dała, skutkuje to tym ze baseny sa pełne bo ludzi stac i napewno nie generuja strat. Proste, bardzo proste. W lesku jest tak przechodze przez bramke czas start, niczym przebiore siebie i dzieci ok 10-15 min, w druga strone tak samo czyli placac za godz kapieli okazuje sie ze prawie pol godz spedzam w przebieralni i jeszcze trzeba sie spieszyc. CHORE TO

  • psycholog pisze:

   ~emigrant

   Znow cie ponosi DURNIU z humnisk na zlewozmywaku u ciapatych???

   Sraj z radochy w ‚raju’ ale przestan denerwowac ludzi w Polsce . Juz dawno nikt za toba nie teskni, a skoro tobie tak okropnie tam dobrze, to kiego licha ryjesz sie na esanok???

   Pokazac chcesz zes ‚cos’ lepszego, choc w rzeczywistosci wyraznie widac ze jestes WIELKI ZERO z zadooopia, za Polska okropnie tesknisz a nie mogac sie dogadac wsrod angoli, cala swoja frustracje wylewasz na forum.

   Dobrze ci ktos wczesnie napisal, ze choc ze wsi wyszedles, smrod ciagniesz za soba. CHORY TO JESTES TY I CZAS BYS SIE LECZYL!!!

  • @psycholog, emigrant pisze:

   Ty stary nie ciesz się tak bardzo.
   Zakładaj dzieciom czepki w domu, zaoszczędzisz 15 minut.

   • emigrant pisze:

    To wlasnie ty zakladaj swoim kopylakom bo to u ciebie w raju taki system jest. A zapomnialem ze swoim budujesz tame na potuczku

 15. ad emigrant pisze:

  Prawda mocno cie zabolala ZBUKU z humnisk!

  Z zyczeniem bys ty i twoje bekarty syfa zlapaly na angielskim poolu!

 16. Olek pisze:

  -emigrancie – jeszczes sie nie posral z tego szczescia???

  Zachowujesz sie jak przedszkolak co dostal nowa zabawke i calymi dniami sie tym wychwala – MASAKRA DURNIA!

 17. RATOWNIK pisze:

  ZNAM TEMAT W LESKU 80 PROCENT OBLOZENIA TO KLIJENCI Z SANOKA A SANOK SOBIE PORADZI KILKADZIESIAT TYSIECY MIESZKANCOW WRAZ Z OKOLICZNYMI WIOSKAMI A LESKO ZOSTAJE Z KREDYTEM NIE SPLACONYM I JAK OTWORZA BASEN W SANOKU W LESKU ZERO LUDZI

 18. skoro Lesko i Brzozów.... pisze:

  Co za, inteligentny inaczej, tytuł!
  Czy jakieś wymierne korzyści sanoczanie odczują? Może to tylko zaspokojenie próżności prowincjonalnych działaczy partyjnych, żeby mieli się czym w stolicy pochwalić?
  Czy w związku z tą inwestycją poprawi się status materialny mieszkańców Sanoka?

  • Nie da się już tego słuchać pisze:

   Mieszkańcy miasta od dawna narzekali na basen. Chcieli mieć wreszcie porządny obiekt. No to się buduje.
   Przestańcie gledzic i szukać minusów!

   • @Nie da się już tego słuchać pisze:

    a kto ‚bogatemu’ zabroni wydawać cudze pieniądze…

 19. Jurek pisze:

  Nawet Poręba chce się ogrzać przy basenie. Ta inwestycja była już przygotowywana za poprzedniego burmistrza, jako kolejna z wielu dużych inwestycji, które w Sanoku zrealizowano za jego kadencji. Obecne władze nie robią wiele w sferze inwestycji, dlatego budowa basenu będzie relacjonowana na żywo, żeby lud to widział. Przypomnę że przez ostatnie kilkanaście lat Sanok rozwijał się doskonale, jak cała ściana wschodnia. Dlatego uwagi sekretarza są niewiarygodne i szkodliwe. Tak jak szkodliwe jest dyskredytowanie tego co zrobiono w Sanoku do tej pory. Żeby obecna władza nie doczekała się kiedyś bilansu jej działań na tle poprzedników, bo wypadnie baaaardzo słabo. Każda władza powinna szanować to co zrobiono, bo jest kontynuatorem tych działań. Sanok i Polska nie jest ich prywatną własnością.

  • milosz pisze:

   Motłoch tak juz ma gdy się do koryta dorwie.
   Centrum Rehabilitacji i Sportu im. … sami wiecie kogo ;-)

 20. bb pisze:

  Porządny basen w Sanoku jak najbardziej jest potrzebny. Obecny służył przez prawie 50 lat i jego misja niestety ale już dobiega końca. W odróżnieniu od Brzozowa czy Leska, Sanok ma dużo więcej mieszkańców, prawdopodobnie większe szanse na utrzymanie się. Poza tym środki na basen a środki na drogi to (chyba) dwie różne pozycje w budżecie.
  Jestem za ale moje fanfary zatrąbią jak już będzie gotowe.
  Powodzenia.

 21. Marek pisze:

  W promieniu 20 km trzy duze zespoły basenów. To się biznesowo nie zepnie.
  Sanok dzieki obiektom sportowym bedzie miał większe obłożenie + efekt nowości.
  Lesko to Bieszczady i moze wiecej turystów bedzie korzystać.
  Wychodzi, że najbardziej ucierpi Brzozów.
  Ale tak czy inaczej każdy z tych obiektów będzie wymagał dołozenia do biznesu.

 22. ja pisze:

  Sądząc po sprzęcie na budowie to może przekroczyć 7000 dni oczekiwań gdzie ochrona srodowiska z maszyn leje olej do gleby porażka

 23. ooh_nie pisze:

  Basen to nie inwestycja tylko ‚topienie pieniędzy’.
  Szkolnictwo, rozwój strefy gospodarczej czy porządny szpital …no ale ok – przecież kolejne polskojęzyczne rządy centralne i lokalne realizują plan wygaszania Polski.
  PiS jako zakamuflowana opcja syjonistyczna robi to z wyjątkowym wyrachowaniem – na zmiane z PO.

 24. Adrian pisze:

  A tam się rozdrabniać. Wybudujmy Tatralandie bis. Skoro maleńki Liptowski Mikulasz na biednej Słowacji to nasz nie stać. Weźmy kredyt prawnuki spłaca albo się błonia pod market sprzeda. A co !

  • prorok pisze:

   niedługo pisowskie rządy się skończą, trzeba będzie naprawić szkody, posadzić winnych i odzyskać pieniądze.

 25. @prorok pisze:

  Hahaha – Pytia z wyroczni prawi!

  Nacpany po-matol, odsuniety od zlobu marzy ze kiedys bedzie rzady sprawowac – NIGDY WIECEJ KANALII z pelo!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.