Peper miała nosa do skrytek. Próba przemytu blisko tysiąca paczek papierosów (ZDJĘCIA)

12-01-2018

MEDYKA / PODKARPACIE. Blisko tysiąc paczek papierosów usiłował przemycić do Polski kierowca samochodu przekraczającego polsko-ukraińską granicę w Medyce. Przemyt udaremnili mu funkcjonariusze KAS z pomocą psa Peper.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) z Granicznego Referatu Realizacji w Medyce wytypowali do kontroli wjeżdżający do Polski samochód marki Chrysler, za kierownicą którego zasiadał 19- letni ob. Ukrainy.

1

Podczas szczegółowej rewizji okazało się, że w samochodzie przewożone są papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy. Do licznych skrytek z tytoniową kontrabandą doprowadziła funkcjonariuszy czworonożna Peper, specjalizująca się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych. M.in. w przednim zderzaku, podszybiu i zbiorniku paliwa znajdowało się łącznie 973 paczek papierosów. Gdyby towar trafił do czarnorynkowej sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tyt. niezapłaconych podatków przekroczyłyby kwotę 22,5 tys. złotych.

Do własności przemycanych papierosów przyznał się kierowca pojazdu, przeciwko któremu wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Przemytnikowi grozi kara grzywny, przepadek nielegalnego towaru a także przystosowanego do przemytu pojazdu.

2

KAS w Rzeszowie

Komentarzy: 9 do “Peper miała nosa do skrytek. Próba przemytu blisko tysiąca paczek papierosów (ZDJĘCIA)”

 1. Mieszkanka pisze:

  Czy ktoś zna rasę tego psa?

  • . pisze:

   Cudna! Retrievery są SUPER.
   To jest Labrador,
   ale Godleny tez są ekstra,
   bardzo ciekawe i świetne w tropieniu i prze-kochane są chesapeake bay retriever – uwielbiam :):):)

 2. Tak to jest w niedouczeniu a na stanowisku pisze:

  Co to za ZWROTY GROZI!!!! za to przewidziana jest kara ! o co do cholery chodzi.Grozi to papierosom i samochodowi zmiana właściciela względnie przepadek, unicestwienie.Wysłać twórców na naukę logiki.obliczeń tautologii i udowodnienia czy żaba może być koniem.

  • bjk pisze:

   Jak masz dobrego prawnika to GOZI bobokazać się może że bez twojej wiedzy ktoś dokonał przeróbek w nocy w twoim aucie stojącym na parkingu, albo kolega prosił abyś pojechał jego autem i to jego skażą a nie ciebie. Dla tego grozi- bo nie idowodniono jeszcze czynu i nie skazano.

 3. Grozi ! br br pisze:

  To żargon czy określenie z czasów milicyjnego bruku co miało świadczyć że milicji trzeba się bać i już na słowo trząść porami.Nic się tu nie zmieniło nie mam zamiaru się tego bać!Jak policjant nie ma racji to w dyskretny sposób mogę mu dać do zrozumienia ,że ja mu zagrożę.Będzie wtedy straszył ,że na niego napadłem,I to jest to zaufanie do formacji.Inne też powielają to samo.

 4. Aq pisze:

  Tyle sie ich pcha ze wschodu…a Morawiecki oglasza ze trzeba wiecej…pracownikow z Ukrainy. Her Moraviecky…czy pan jestes za polska gospodarka ? Moze im wogole otworzcie granice i bez kontroli wpuszczac zczniecie…bo pchaja sie tu i tak tysiacami…idzcie w nocy do knajpy to zobaczycue jak sie zachowuja potem na ulicy…gratulacje partio PiS.

 5. taki jeden pisze:

  D O B R Y P I E S !!!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.