REKLAMA
REKLAMA

Miejski Punkt Zbiórki Odpadów w trakcie modernizacji

SANOK. Trwa modernizacja i doposażenie Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów Segregowanych w Sanoku. Pieniądze na realizacje tego zadania Miasto Sanok pozyskało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.Gminny Punkt Zbiórki Odpadów, działający od 5 lat przy Sanockim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, był zrobiony i wyposażony prowizorycznie, a większość czynności wykonywanych w nim było ręcznie. Zrozumiałym więc była konieczność jego modernizacji. Efektem realizowanego projektu będzie usprawnienie systemu selektywnej zbiórki i odzysku odpadów komunalnych oraz ich unieszkodliwienia, a także zwiększenie mocy przerobowych sortowni odpadów, poprzez zakup nowoczesnego wyposażenia i zagospodarowanie placu Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów Segregowanych obsługującego teren miasta Sanoka i gminy wiejskiej Sanok.

Gminny Punkt Zbiórki Odpadów obecnie

Już w tym momencie funkcjonują zakupione niedawno w ramach projektu: linia sortownicza, prasa z dziurkarką i transporterem, rębak do gałęzi, dwa samochody specjalistyczne do wywozu odpadów. Wykonane zostały specjalne boksy do oddzielnego składowania: stłuczki szklanej bezbarwnej i kolorowej, szkła okiennego, gruzu, odpadów z ulicy i placów, opon, odpadów problemowych.

Niedługo zakupione zostaną jeszcze pojemniki i kontenery, m.in. do odbioru odpadów segregowanych, do zbiórki odpadów zielonych i odpadów wielkogabarytowych, na baterie, akumulatory, itp.

Efektem powyższych działań będzie:
– ograniczenie ilości odpadów kierowanych na składowiska poprzez wzrost ilości odzyskanych odpadów wysegregowanych,
– usprawnienie systemu selektywnej zbiórki odpadów,
– dokładniejsze wydzielenie odpadów niebezpiecznych,
– wzrost możliwości odbioru większej ilości odpadów zielonych,
– ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji,
– poprawa jakości świadczenia usług komunalnych, w szczególności w zakresie terminowego odbioru odpadów od mieszkańców i obsługiwanych firm.

Wartość całkowita projektu: 2 008 130,49 zł
Wysokość dofinansowania unijnego: 1 706 910,92 zł

Nowe samochody specjalistyczne


24-01-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)