REKLAMA
REKLAMA

MOKRA ROBOTA ZA NAMI!

SKS ISKRA. 21 grudnia 2010r. SKS ISKRA zawodami finałowymi w Brzozowie zakończył projekt „Iskrzy się na pływalniach! Południowo-podkarpacka liga pływacka dzieci i młodzieży”. W pięciu konfrontacjach pływackich, od kwietnia do grudnia 2010r. wzięło udział 250 zawodników reprezentujących szkoły i kluby z Sanoka, Ustrzyk Dolnych i Brzozowa.

Każde ze spotkań obfitowało w rywalizację godną olimpijskich wzorców, gdzie zwycięzca mógł być tylko jeden, gdzie każdy centymetr i sekunda wpływały na końcowy wynik. Młodzi zawodnicy walczyli nie tylko ze swoimi kolegami z sąsiednich miast – największymi herosami bywali ci, którym udało się pokonać własne słabości i ukończyć dystans.

Po pół roku klasyfikacja generalna ligi udowodniła, że dzieci i młodzież z Sanoka są dominatorami na południowych pływalniach. W kategorii szkół podstawowych (kl.4-6) mistrzynią została Gabriela Kikta (MOSiR Sanok), zwyciężając we wszystkich startach. Tuż za nią plasowała się Katarzyna Krawczyk oraz Karina Krynicka (MOSiR Sanok) i wśród dziewcząt 6 kolejnych zawodniczek również reprezentowało Sanok.

Wśród chłopców zwyciężył Wiktor Kabala, Oskar Głód zajął 2 zaś Mateusz Czopor 3 miejsce (wszyscy MOSiR Sanok).

Kategoria wiekowa gimnazjalistek należała również do sanoczanek – Sylwia Lechoszest, Jagoda Sobkiewicz (MOSiR Sanok) oraz Majka Bielecka (G1 Sanok) nie dały szans rywalkom regularnie lądując na podium.

Gimnazjalistów zdominował Maciej Szybiak (MOSiR Sanok) ale na drugim miejscu już znalazł się reprezentant Ustrzyk Dolnych – Michał Zegar, na trzecim Michał Bartkowski (MOSiR Brzozów).

Między licealistkami karty rozdawało nowe pokolenie pływaczek SKS ISKRA/II LO Sanok, swymi korzeniami sięgające SP1, G1 i G4 – Kamila Pierzchała, Paulina Babiarz, Wiktoria Wdowiak i Elwira Lipka, których wyniki zazwyczaj były poza zasięgiem konkurentek.

Wśród chłopców najwięcej punktów uzbierali Jakub Kotula i Michał Pilch (MOSiR Sanok/II LO), miejsce trzecie przypadło Maciejowi Bryndzy z UKS DELFINEK (Ustrzyki Dolne). I to właśnie walka licealistów przynosiła najwięcej emocji – do końca nie wiadomo było, który ze sprinterów na dystansie 50m stylem dowolnym – Piotr Kruczek (Brzozów), Michał Pilch czy Jędrzej Babiarz (obaj z Sanoka) będzie dzierżyć palmę pierwszeństwa. W ciężkich bojach zwyciężał raz  reprezentant z Brzozowa – Kruczek, innym razem Babiarz. Tak na prawdę pierwsza szóstka w tej konkurencji była niesłychanie wyrównana i regularnie dostarczała wielkich emocji.

Była tylko jedna kategoria wiekowa,w finale której nie zwyciężali sanoczanie – dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Ścigające się na dystansach 25m dziewczyny i chłopcy niejednokrotnie zdobywali serca publiczności pokazując wspaniałą walkę w pierwszych krokach pływackich. Sabina Lizis z Ustrzyk Dolnych, Michalina Ciesielska, Wiktor Gregorowicz, Jakub Wolanin z Brzozowa, Julia Przygórzewska z Sanoka – to grupa młodych, niesłychanie charakternych dzieciaków, które zasmakowały w rywalizacji na basenie i na pewno jeszcze o nich usłyszymy.

Organizacja ligi była możliwa dzięki dofinansowaniu zawodów przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, który wsparł w ten sposób inicjatywę upowszechniania sportu i rekreacji ruchowej wśród dzieci i młodzieży.

Ze swej strony pragnę serdecznie podziękować wszystkim opiekunom grup, uczniom i absolwentom II LO w Sanoku oraz Panu Tadeuszowi Nabywańcowi, radnemu powiatu sanockiego za pomoc udzieloną w realizacji projektu – prawdziwie pozytywistyczną pracę, którą można poznać po owocach a nie po kolorowej, hałaśliwej lecz pustej reklamie.

Paweł Skiba

Szczegółowe wyniki i klasyfikacje można obejrzeć na stronie internetowej klubu www.sksiskra.bieszczady24.pl


05-01-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)