REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

DZISIAJ: Press Foto 2010 w sanockim BWA

SANOK. BWA Galeria Sanocka zaprasza na wystawę fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2010. Prace najlepszych polskich fotoreporterów, laureatów BZ WBK Press Foto 2010. Wernisaż zaplanowano na 3 lutego 2011r., na godz. 18.00.

BZ WBK Press Foto 2010 to już szósta edycja ogólnopolskiego konkursu skierowanego do fotografów prasowych, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik „Rzeczpospolita”. Ostatnia edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem ze strony fotoreporterów. Do biura konkursowego wpłynęło niemal 7 tysięcy prac nadesłanych przez 368 autorów.

Jury składające się z czołowych polski fotoedytorów, pod przewodnictwem Wojciecha Druszcza, wyróżniło Zdjęcie Roku oraz przyznało nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w kategoriach Społeczeństwo, Portret, Wydarzenia, Cywilizacja, Przyroda i środowisko naturalne, Sport, oraz w pojawiającej się po raz pierwszy kategorii Fotokast. Nagrody specjalne przyznały Bank Zachodni WBK oraz „Rzeczpospolita”. Łączna pula wygranych w szóstej edycji konkursu wyniosła 110 tysięcy złotych.

Zwycięzcą BZ WBK Press Foto 2010 został Łukasz Ostalski z agencji fotograficznej Reporter, któremu udało się w niezwykły sposób uchwycić spotkanie Władimira Putina z Donaldem Tuskiem na molo w Sopocie, 1 września 2009 roku.

Nowością tegorocznej edycji konkursu jest pojawienie się kategorii Fotokast, czyli multimedialnej wersji fotoreportażu. Nagrodę główną w tej kategorii zdobył Tomasz Pulsakowski za materiał o kolei transsyberyjskiej.

Dodatkowe informacje nt. konkursu BZ WBK Press Foto 2010 można otrzymać od Tomasza Czuwary z Biura Konkursowego BZ WBK Press Foto – tel. (22) 210 12 85, 693 880 322, e-mail: tczuwara@webershandwick.com.

Wystawa trwa do 18.02.2011r

BWA Galeria Sanocka
Rynek 14
38-500 Sanok
tel. 013 46 36 030
www.galeriasanocka.pl

Zdjęcie Roku – Łukasz Ostalski

Tomasz Woźny-Nagroda Rzeczpospolitej

03-02-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)