REKLAMA
REKLAMA

Sanok modernizuje tor lodowy ,,Błonie’’

SANOK. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku ma już nową trybunę dla widzów. Jej zakup nastąpił w ramach realizowanego przez Miasto Sanok projektu ,,Przebudowa i rozbudowa obiektów toru lodowego toru lodowego – Błonie

wraz z budową kortów tenisowych’’. Środki na jego realizację pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

Nowa, rozkładana trybuna dla widzów wykonana jest z profili stalowych na 828 miejsc. Konstrukcja trybuny umożliwia jej rozkładanie w różnych konfiguracjach.  Po planowanym na miesiące wiosenno-letnie remoncie obecnie istniejących trybun, sanocki tor będzie dysponował  około 3 tys. miejsc dla kibiców. W ramach projektu rozstrzygnięty został już przetarg na zakup 300 par łyżew i 120 par rolek, co znacznie odświeży zasoby sprzętowe ośrodka .Ogłoszono również przetarg na dostarczenie podnośnika teleskopowego do prac remontowo-konserwacyjnych  przy oświetleniu toru. Na remont czkają jeszcze trybuny przy torze, pomieszczenia socjalne na parterze budynku Domu Sportowca. Ostatnim elementem przedsięwzięcia będzie budowa dwóch odkrytych kortów tenisowych wewnątrz toru lodowego i 1 kortu krytego w hali pneumatycznej.

Miasto Sanok rozpoczęło realizację projektu w zeszłym roku. Wtedy to wymieniono ogrodzenie toru lodowego, a także ustawiono budki sędziowskie. Już podczas styczniowych zawodów w Ice Racingu kibice mogli spacerować wokół toru lodowego nowo wybudowanymi pieszymi ciągami rekreacyjnymi. Koszt modernizacji przewidziany jest w projekcie na  kwotę  ok.  4,3 mln zł.

Na torze lodowym w Sanoku odbywają się zawody, treningi takich dyscyplin, jak: łyżwiarstwo szybkie oraz zawody rangi Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w wyścigach motocyklowych na lodzie. Korzystają z niego, kiedy zajdzie taka potrzeba, również zawodnicy short tracku. Cyklicznie organizowane są ślizgawki, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. W okresie letnim tor służy również jako miejsce do jazdy na rolkach oraz do organizacji kameralnych imprez wraz z cateringiem do 2000 osób przy sztucznym oświetleniu. Z oferty toru lodowego korzysta rocznie ok. 35 400 osób. Dlatego tak ważny jest jego standard, utrzymanie i modernizacja.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

11-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)