REKLAMA
REKLAMA

Przemyt w dachu

KORCZOWA / PODKARPACIE. Podkarpaccy celnicy wykryli i zatrzymali papierosy, ukryte w dachu busa marki mercedes oraz autokaru jadącego do Pragi. Łączna wartość rynkowa nielegalnego towaru to ponad 36 tysięcy złotych.

Późnym piątkowym wieczorem 25 listopada do kontroli celnej na przejściu granicznym w Korczowej podjechał kursowy autokar z Iwanofrankowska do Pragi. Podczas rutynowej kontroli funkcjonariusze celni wykryli i udaremnili przemyt 1470 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

43 letni kierowca, obywatel Ukrainy przyznał się, że ukrył papierosy w dachu, bo miał świadomość, że nie może legalnie wwieźć na teren Unii Europejskiej takiej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Również dziś nad ranem, funkcjonariusze celni Oddziału Celnego w Krościenku, w wyniku przeprowadzonej analizy ryzyka trafnie wytypowali i skierowali do kontroli pojazd typu bus marki Mercedes. 34-letni kierowca ukrył w dachu pojazdu 2135 paczek papierosów marki Marlboro bez polskich znaków akcyzy.

Wobec obydwu kierowców Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe.

Gdyby zatrzymane w tych  dwóch przypadkach papierosy trafiły do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa  zostałby narażony na stratę prawie 60 tysięcy złotych.

Beata Kulaga
Ekspert Służby Celnej
Izba Celna w Przemyślu

26-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)