REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie wicemistrzami województwa

SPORT SZKOLNY. W finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w gimnastyce sportowej, który odbył się w Zarzeczu, chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku zajęli 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej, ulegając jedynie Szkole Podstawowej nr 12 w Rzeszowie.

W pokonanym polu zostawili 11 innych szkół z województwa podkarpackiego.

Drużynę stanowiło 4 zawodników. Każdy z nich miał do wykonania 3 układy. Układ ćwiczeń wolnych na ścieżce gimnastycznej, wymyk przodem do podporu przodem na drążku i skok rozkroczny przez kozła. Każdy z układów oceniany był przez dwóch sędziów w skali od 0 do 10 punktów.Suma punktów uzyskanych przez trzech najlepszych zawodników drużyny stanowiła o wyniku szkoły.

Szkoła podstawowa nr1 w Sanoku gromadząc 78 punktów uplasowała się na 2. miejscu, zdobywając tytuł wicemistrza województwa.

Nie zabrakło sukcesów indywidualnych. Mistrzostwo województwa i złoty medal zdobył Rafał Domaradzki, wygrywając (ocena 9,7 pkt) konkurencję wymyk na drążku. Wicemistrzostwo województwa i srebrny medal zdobył Dawid Posadzki (ocena 9,1 pkt) w skoku rozkrocznym przez kozła. Dotychczas sanoccy uczniowie szkół podstawowych nie notowali takich osiągnięć w tej trudnej dyscyplinie sportu.

Oto pełny skład reprezentacji Szkoły podstawowej nr.1 w Sanoku:

Rafał Domaradzki -łącznie 26,4 pkt

Dawid Posadzki -łącznie 26,8 pkt

Kamil Hajnus – łacznie 24,8 pkt

Maciej Polański -łącznie 15,7 pkt

Opiekun-Roman Lechoszest

Dzień wcześniej dzielnie walczyła reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Startowało 24 szkoły z województwa podkarpackiego. Dziewczęta wspinając się na wyżyny swoich umiejętności zajęły w łącznej klasyfikacji 13. miejsce, zdobywając przy tym doświadczenie, gdyż większość z nich debiutowała w zawodach tej rangi. Konkurencje (układy) były podobne jak u chłopców, z jedną różnicą. Zamiast ćwiczeń na drążku, dziewczęta miały do wykonania układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce gimnastycznej.

Oto skład reprezentacji dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku:

Aleksandra Lubińska -łącznie 24,4 pkt.

Wiktoria Kogut – łącznie 24,3 pkt

Patrycja Lechowicz – łącznie 25,2 pkt

Julia Żuchowska – łącznie 26,1 pkt

Drużyna zdobyła 75,7 pkt.

Opiekun- Roman Lechoszest

29-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)