REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie wicemistrzami województwa

SPORT SZKOLNY. W finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w gimnastyce sportowej, który odbył się w Zarzeczu, chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku zajęli 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej, ulegając jedynie Szkole Podstawowej nr 12 w Rzeszowie.

W pokonanym polu zostawili 11 innych szkół z województwa podkarpackiego.

Drużynę stanowiło 4 zawodników. Każdy z nich miał do wykonania 3 układy. Układ ćwiczeń wolnych na ścieżce gimnastycznej, wymyk przodem do podporu przodem na drążku i skok rozkroczny przez kozła. Każdy z układów oceniany był przez dwóch sędziów w skali od 0 do 10 punktów.Suma punktów uzyskanych przez trzech najlepszych zawodników drużyny stanowiła o wyniku szkoły.

Szkoła podstawowa nr1 w Sanoku gromadząc 78 punktów uplasowała się na 2. miejscu, zdobywając tytuł wicemistrza województwa.

Nie zabrakło sukcesów indywidualnych. Mistrzostwo województwa i złoty medal zdobył Rafał Domaradzki, wygrywając (ocena 9,7 pkt) konkurencję wymyk na drążku. Wicemistrzostwo województwa i srebrny medal zdobył Dawid Posadzki (ocena 9,1 pkt) w skoku rozkrocznym przez kozła. Dotychczas sanoccy uczniowie szkół podstawowych nie notowali takich osiągnięć w tej trudnej dyscyplinie sportu.

Oto pełny skład reprezentacji Szkoły podstawowej nr.1 w Sanoku:

Rafał Domaradzki -łącznie 26,4 pkt

Dawid Posadzki -łącznie 26,8 pkt

Kamil Hajnus – łacznie 24,8 pkt

Maciej Polański -łącznie 15,7 pkt

Opiekun-Roman Lechoszest

Dzień wcześniej dzielnie walczyła reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Startowało 24 szkoły z województwa podkarpackiego. Dziewczęta wspinając się na wyżyny swoich umiejętności zajęły w łącznej klasyfikacji 13. miejsce, zdobywając przy tym doświadczenie, gdyż większość z nich debiutowała w zawodach tej rangi. Konkurencje (układy) były podobne jak u chłopców, z jedną różnicą. Zamiast ćwiczeń na drążku, dziewczęta miały do wykonania układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce gimnastycznej.

Oto skład reprezentacji dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku:

Aleksandra Lubińska -łącznie 24,4 pkt.

Wiktoria Kogut – łącznie 24,3 pkt

Patrycja Lechowicz – łącznie 25,2 pkt

Julia Żuchowska – łącznie 26,1 pkt

Drużyna zdobyła 75,7 pkt.

Opiekun- Roman Lechoszest

29-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)