REKLAMA
REKLAMA

15-latkowie z marihuaną w Bieszczadach!

BIESZCZADY. Pięcioro uczniów zakończyło swój pobyt na tygodniowej „zielonej szkole” w Bieszczadach już w dniu jej rozpoczęcia. Dwóch chłopców i trzy dziewczyny, wszyscy w wieku 15 lat, w hotelowym pokoju paliło marihuanę ze specjalnej fajki, którą przywieźli ze sobą.

 

Nastolatków z wycieczki zabrali już wezwani na miejsce rodzice, ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Gimnazjaliści z Opola przyjechali wczoraj nad Solinę, gdzie mieli mieszkać podczas tygodnia poświęconego poznawaniu historii, przyrody i kultury bieszczadzkiej. Plany nauczycieli najwidoczniej mijały się jednak z zainteresowaniami uczniów. Wczoraj późnym wieczorem do pięciu uczestników „zielonej szkoły” została wezwana policja. Podejrzenia wychowawcy wzbudziło dziwne zachowanie nastolatków i ich rozszerzone źrenice.

Przybyli na miejsce policjanci podczas przeszukania hotelowych pokoi znaleźli szklaną fajkę, której używały dzieci. One same przyznały się, że paliły nią marihuanę, którą kupiły w Opolu za wspólne pieniądze. Zgodnie z regulaminem gimnazjum, którego uczniami są dzieci, na miejsce wezwano rodziców, by zabrali swoje pociechy do domu.

Policjanci w sprawie prowadzą dalsze czynności, zaangażowani są zarówno policjanci Wydziału Kryminalnego, jak i ci zajmujący się nieletnimi, gdyż 15-latkami ostatecznie zajmie się sąd rodzinny.

KPP Lesko

15-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)