REKLAMA
REKLAMA

Znicz 2012: Czterdzieści osób rannych, jedna ofiara śmiertelna na podkarpackich drogach

PODKARPACIE. Dwadzieścia wypadków, czterdzieści osób rannych, jedna ofiara śmiertelna – taki jest bilans tegorocznej akcji Znicz na Podkarpaciu.

 

Przez pięć dni policjanci czuwali nad bezpieczeństwem pieszych i kierowców, ręcznie kierowali ruchem w newralgicznych miejscach, a policyjne patrole reagowały na niebezpieczne wykroczenia.

Środa (31 października br.) była pierwszym dniem tegorocznej akcji Znicz. Policjanci pomagali kierowcom w okolicach cmentarzy, wokół których panował wczoraj ożywiony ruch. Już przed południem w wielu miejscach policjanci ręcznie kierowali ruchem, by nie dopuścić do tworzenia się zatorów.

Na drogach regionu doszło do pięciu wypadków. Według wstępnych ustaleń policjantów, zdarzenia te miały następujący przebieg:

 • O godzinie 6.15 w Machowej w powiecie dębickim kierowca ciężarowego mana zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie. 25-letni kierowca z urazem kręgosłupa przewieziony został do szpitala.
 • O godzinie 15.30 na ul. Długiej w Nisku kierująca rowerem 81-letnia kobieta skręcając w lewo wymusiła pierwszeństwo na jadącej z przeciwka hyundaiem pony 34-letniej kobiecie. Kierująca rowerem trafiła do szpitala.
 • O godzinie 17.50 wjeżdżający na skrzyżowanie obwodnicy Sędziszowa Małopolskiego z ul. Węglowskiego 23-letni kierowca seata ibizy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy volkswagena bory jadącego obwodnicą w kierunku Rzeszowa. Doszło do zderzenia, w wyniku którego ucierpiała pasażerka bory. Po badaniach w szpitalu kobieta wróciła do domu.
 • O godzinie 18.25 w Woli Raniżowskiej w powiecie kolbuszowskim 21-letnia kobieta, która kierowała fiatem siena, na oświetlonym zakręcie potrąciła dwie osoby przechodzące przez jezdnię – 84-letnią kobietę i 91-letniego mężczyznę. Piesi są poważnie ranni, przebywają w szpitalach.
 • Około godziny 19 na ul. Sienkiewicza Lubaczowie 20-letni kierowca volkswagena golfa potrącił na przejściu dla pieszych 18-letnią kobietę. Piesza jest ranna, przebywa w szpitalu.

1 listopada w regionie wydarzyły się dwa wypadki, w których rannych zostało dziewięć osób. Jedna osoba zginęła.

 • O godzinie 11.20 w Przyszowie koło Stalowej Woli w zderzeniu fiata punto z volkswagenem golfem ucierpiały trzy osoby.
 • O godzinie 20.30 w Śliwnicy koło Przemyśla w czołowym zderzeniu skody felicji z seatem toeldo rannych zostało siedem osób, w tym ciężko 3-letnie dziecko. Chłopiec zmarł w szpitalu mimo wysiłków lekarzy.

2 listopada na drogach województwa podkarpackiego doszło do sześciu wypadków, w których rannych zostało dziewięć osób.

 • O godzinie 9.50 w Tyczynie koło Rzeszowa kierowca audi zignorował znak „Stop” i zderzył się z jadącym prawidłowo volkswagenem passatem. W wypadku ranna została 42-letnia pasażerka volkswagena.
 • O godzinie 11.45 w Zabłotcach koło Sanoka kierująca fiatem uno kobieta zaczęła wyprzedzać toyotę yaris. Nie upewniła się, że może bezpiecznie ten manewr wykonać. Zauważywszy nadjeżdżający z przeciwka samochód gwałtownie zjechała na lewo i uderzyła w wyprzedzaną toyotę. Kierująca toyotą kobieta straciła panowanie nad kierownicą, uderzyła w barierę ochronną, potem wjechała do rowu. Samochód przewrócił się na dach. Ranny został pasażer toyoty.
 • Przed godziną 13 w Skopaniu w powiecie tarnobrzeskim kierowca forda fusion zderzył się na przejeździe kolejowym z lokomotywą. W wypadku ucierpiały cztery ososby. Więcej na ten temat – kliknij.
 • O godzinie 17.30 w Dębicy kierowca suzuki swift potrącił 13-letniego chłopca, który przebiegał przez drogę. 13-latek doznał niegroźnych obrażeń.
 • O godzinie 19.15 w Bziance koło Krosna kierowca audi najechał na leżącego na drodze 63-letniego mężczyznę. Pieszy z rozległymi obrażeniami przebywa w szpitalu.
 • O godzinie 21 na ul. Generała Józefa Bema w Krośnie kierujący fiatem seicento potrącił przechodzącego przez przejście 44-letniego mężczyznę. Pieszy był nietrzeźwy, przebywa w szpitalu.

3 listopada na drogach województwa doszło do czterech wypadków, w których rannych zostało dwanaście osób.

 • O godzinie 8 w Głogowie Małopolskim koło Rzeszowa kierowca mazdy skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z przeciwka kierowcy volkswagena. Obaj kierowcy są ranni, trafili do szpitala.
 • Około godziny 12 na ul. Lwowskiej w Dębicy doszło do czołowego zderzenia volkswagena z fordem. W wypadku ucierpiały kierujące oraz trzy pasażerki forda.
 • O godzinie 20 w Klęczanach koło Ropczcy kierujący seatem cordoba 17-latek zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie. Młody mężczyzna doszedł do pobliskich domów, skąd wezwał pogotowie. Z urazami głowy został przewieziony do szpitala w Rzeszowie. Policjanci ustalili, że 17-latek zabrał samochód swemu sąsiadowi bez jego wiedzy, skorzystał z okazji, bo w samochodzie zostały kluczyki. Podczas jazdy stracił panowanie nad samochodem i zjechał do rowu.
 • O godzinie 22.40 na drodze krajowej nr 73 w Brzostku w powiecie dębickim doszlo do zderzenia fiata seicento z ciężarowym mercedesem, którym kierował obywatel Rumunii. W wypadku ranna została kierująca fiatem kobieta i czworo pasażerów tego samochodu.

Niedziela (4 listopada) była ostatnim dniem tegorocznego Znicza. Na drogach Podkarpacia doszło do trzech wypadków, w których ucierpiały cztery osoby.

 • Kilka minut po godz. 17. w Hucisku, w powiecie leżajskim kierujący motorowerem na prostym odcinku drogi potrącił mężczyznę, który najprawdopodobniej wszedł nagle na jezdnię. Pieszy doznał obrażeń i trafił do szpitala.
 • Przed godz. 12.30 w Latoszynie w powiecie dębickim kierujący mercedesem sprinterem najechał na tył suzuki, którym kierowała mieszkanka powiatu rzeszowskiego. Do szpitala trafiło dwoje pasażerów suzuki.
 • Około godz. 11.30 w Brzozowie kierujący golfem najprawdopodobniej nie zachował należytej odległości i najechał na tył forda focusa. Kierowca forda doznał obrażeń i trafił do szpitala. Policjanci ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi.

źródło: KWP

05-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)