REKLAMA
REKLAMA

16-letni kierowca pod wpływem alkoholu. Teraz czeka go sąd rodzinny

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. W piątek brzozowscy policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący jednośladem ma 16 lat i jest pod wpływem alkoholu. Nastolatek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W piątek, po godz. 23 pełniąc służbę na ternie miejscowości Górki brzozowscy policjanci zauważyli jadącego drogą rowerzystę. Sposób jazdy kierowcy wzbudził czujność funkcjonariuszy. Jego zachowanie wskazywało na to, że mężczyzna może znajdować się pod działaniem alkoholu. Policjanci udali się za jednośladem i zatrzymali do kontroli jego kierowcę, 16-letniego mieszkańca Górek.

Policjanci wyczuli od młodego mężczyzny silną woń alkoholu i poddali go badaniu na alkomacie. Urządzenie wskazało ponad promil alkoholu w organizmie rowerzysty. Po zakończeniu czynności nieletni został przekazany pod opiekę ojca. Teraz policjanci sprawdzają skąd nieletni miał alkohol. Materiały w tej sprawie zostaną przesłane do sądu rodzinnego.

Przypominamy! Osobie, która rozpija małoletniego dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzozów

13-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)