REKLAMA

Bieszczady24.pl: Trwa weekend majowy! Zobacz, co będzie się działo w Sanoku i Bieszczadach

Bieszczady24.pl. Trwa „długi” weekend majowy. Przed nami uroczyste obchody 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dowiedz się, jakie inne wydarzenia czekają na wszystkich, którzy wybiorą się do Sanoka i w Bieszczady.

UWAGA: Wszystkich organizatorów wydarzeń zapraszamy do nadsyłania programów na adres redakcja@p24.pl. Program zostanie opublikowany w serwisach www.esanok.pl, www.Bieszczady24.pl, www.Podkarpacie24.pl w celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt z redakcją.

 

Środa 1 maja

Zjazdy na linie w Sanoku! Darmowe bilety dla czytelników Bieszczady24.pl!

SANOK. Podczas weekendu majowego dla wszystkich mieszkańców Sanoka i okolic oraz turystów, uruchomiony został zjazd na linie. Zabawie towarzyszy piękna sceneria bowiem zjazdy odbywają przez San. Bilety: dzieci 12 zł, dorośli 15 zł. Tyrolka czynna od 1 do 5 maja, od 14:00 do zmroku. Zobacz nagranie zjazdu:

Dla czytelników Bieszczady24.pl mamy 5 darmowych biletów na zjazd tyrolką. Aby zdobyć bilet wystarczy wysłać wiadomość e-mail na adres sport@p24.pl z dopiskiem „Wygraj zjazd na linie” zawierającą swoje dane – imię, nazwisko, numer telefonu. 20-ta, 30-ta, 40-ta, 50-ta i 60-ta osoba, która wyśle wiadomość zdobywa jeden bilet.

Na e-maile czekamy do wtorku (30.04.br.) do godziny 15:00. Ze zdobywcami biletów skontaktujemy się telefonicznie.
Nie odebranie telefonu powoduje ze wygrywa kolejna osoba.

Udział jest równoznaczny ze zgodą na opublikowanie danych osobowych na stronie www.esanok.pl oraz www.bieszczady24.pl.

X Ogólnopolski Zlot Drezyniarzy w Zagórzu ( kliknij i zobacz PROGRAM)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Zagórz zaprasza wszystkich miłośników kolei na X Ogólnopolski Zlot Drezyniarzy w Zagórzu, który odbędzie się w dniach 1 – 3 maja. Na pierwszy dzień zaplanowano zawody drezynowe.

Gmina Cisna: „Muzyczną Majówkę w Bieszczadach”

Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej zaprasza do spędzenia weekendu majowego w rytmie muzyki. Od 1 do 4 maja w Cisnej odbędą się trzy koncerty. Wrażenia estetyczne i kulinarne gwarantowane podczas Dnia Kwiatów i swojskiego jadła.

Wystawa „Bieszczadzkie zadumania”

LESKO. Bieszczadzki Dom Kultury, Galeria Sztuki Synagoga zaprasza na wystawę „Bieszczadzkie zadumania”, która będzie do dyspozycji gości w dniach 21.04 – 15.10. Galeria czynna jest cały tydzień w godzinach 10:00 – 17:00. Bilety: dorośli 4 zł, młodzież 2 zł.

Aktywna forma spędzania czasu? Zaplanuj weekend na basenie

SANOK. Basen MOSiR w Sanoku czynny: od pon. do pt w godzinach popołudniowych i wieczornych, w sobotę 10:00 – 17:00 i niedzielę od 10:00 – 18:00. Bilety: dorośli – dzieci, młodzież, emeryci i renciści – 9 zł, grupy zorganizowane – 6,50 zł.


Czwartek 2 maja

Obchody Święta Flagi w Sanoku ( kliknij i zobacz PROGRAM)

SANOK. Zapraszamy na oficjalne obchody Święta Flagi, które odbędą się na sanockim Rynku. O godz. 12.00 zostanie wciągnięta flaga na maszt, a następnie tradycyjnie będą rozdane małe flagi.

Dni Gminy Solina – dzień 1

GMINA SOLINA. Przed nami Dni Gminy Solina! Dzień 1, Polańczyk: 9:00 – Otwarty turniej tenisa ziemnego. 10:00 – majowa dyskoteka pod gwiazdami (DJ Krzysztof Szypuła).

 

Muzeum Budownictwa Ludowego zaprasza

SANOK. Godziny otwarcia: codziennie w godz. od 9.00 do 16.00. Bilety: dorośli – 12 zł, młodzież – 8 zł. Opłata przewodnicka: w języku polskim (grupa 20 – osobowa) – 50 zł, w języku obcym (grupa 20 – osobowa) – 60 zł.

Odwiedź Muzeum Historyczne w Sanoku

SANOK. Muzeum Historyczne zaprasza między innymi do oglądania Galerii Zdzisława Beksińskiego. Muzeum czynne: w pon. 8:00 – 12:00, wt. i śr. 9:00 – 17:00, pozostałe dni tygodnia 9:00 – 15:00. W dniach 30.04 – 5.05 czynne: 9:00 – 17:00. 6 i 7.05 – nieczynne. Bilety: normalne – 11 zł, ulgowe – 8 zł, rodzinne – 30 zł.

 


Piątek 3 maja

„Wstań Polsko Moja”, czyli obchody Święta Królowej Polski i Konstytucji 3 Maja w parafii Chrystusa Króla w Sanoku

SANOK. Z okazji Narodowego Święta zapraszamy na inscenizację patriotyczną zatytułowaną „Wstań Polsko Moja” przedstawioną przez młodzież z „Sokoła”. O godzinie 17:00 rozpocznie się Msza Święta. Po jej zakończeniu spektakl w dolnym kościele.

Obchody 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

LESKO. Program: 10:00 – przemarsz ulicami miasta, złożenie kwiatów pod Kamieniem Legionistów i pomnikiem Tadeusza Kościuszki, 11:00 – Msza Święta na Plantach, 12:30 – koncert patriotyczny w wykonaniu solistek Teatru Wielkiego w Łodzi (sala widowiskowa BDK).

 

Miejsko-Gminne obchody 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

BRZOZÓW. Program: 9:30 – Msza Święta w intencji Ojczyzny, przemarsz do pomnika „Tym, którzy życie Polsce oddali”, złożenie kwiatów, hymn państwowy. 19:00 – koncert Młodzieżowej Orkiestry dętej „Boom” oraz Orkiestry Dętej „Fire Band” i Mażoretek z BDK (Park Jordanowski).

Powiatowo – Miejskie Obchody Święta Konstytucji w Sanoku

SANOK. Program: Msza Święta w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w intencji Ojczyzny. Złożenie wieńców pod Krzyżem Pamięci i pomnikiem Tadeusza Kościuszki, hymn narodowy w wykonaniu Orkiestry Dętej SZGNiG, Apel Pamięci, Salwa Honorowa.

 

 

Dni Gminy Solina – dzień 2

GMINA SOLINA. Dzień 2, w programie między innymi: 11:00 – Msza Święta odpustowa w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości, następnie przemarsz orkiestry dętej z marżonetkami (GOK Niebylec). 20:00 – koncert zespołu „Weekend” (wszystko w Polańczyku).

 


Sobota 4 maja

Dni Gminy Solina – dzień 3

GMINA SOLINA. Dzień 3, główne atrakcje to: 16:00 – degustacja dań i potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. 18:00 – koncert zespołu „Wolna Grupa Bukowina”. 20:00 – koncert zespołu „Wędrowne Gitary” (wszystko w Polańczyku).

 


Niedziela 5 maja

Dni Gminy Solina – dzień 4

GMINA SOLINA. Dzień 4, czyli Otwarcie Gminnego Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie: 11:00 – uroczysta Msza Święta, 13:15 – część artystyczna, 16:00 – biesiada regionalna z kapelą „Siwy Jan”.

 


Zobacz także materiał filmowy dotyczący rozpoczynającego się sezonu turystycznego w Bieszczadach:

Czy Bieszczady są gotowe na rozpoczęcie sezonu turystycznego? (FILM)

źródło: Bieszczady24.pl

UWAGA:

Wszystkich organizatorów wydarzeń zapraszamy do nadsyłania programów na adres redakcja@p24.pl. Program zostanie opublikowany w serwisach www.esanok.pl , www.Bieszczady24.pl, www.Podkarpacie24.pl oraz www.tvPodkarpacie.pl w celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt z redakcją.

foto: red. / sxc.hu / bieszczady24.pl / materiały nadesłane

 

 

 

02-05-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.